marecki
Posty: 15
Rejestracja: sob 17 kwie, 2010

pt 22 lip, 2011

Yamaha PSR E 423 keyboard

* 61 klawiszy dynamicznych (dostępne tryby DUAL/SPLIT)
* 183 naturalnych brzmień, + 462 brzmień XG-Lite + 15 Drum/SFX kits + 40 Arpeggio
* 5 brzmień Sweet!, 3 brzmienia Cool!, 3 brzmienia Dynamic
* 174 style (2 odmiany każdy, 2 przejścia perkusyjne, 1x intro 1x ending)
* możliwość własnych styli
* 32 polifoni
* 150 typów przebiegów Arpeggio
* podświetlany wyświetlacz LCD 92mm x 42mm
* cyfrowe efekty: Reverb/Chorus/DSP
* pamięć Flash ROM dla utworów (1,8 MB)
* pamięć registracyjna
* 30 utworów preset
* master EQ
* Pitch Bend
* 2 gałki dla filtrów i efektów
* muzyczna Baza Danych z 305 wpisami utworów-gotowych ustawień
* dwudrożny system głośników 2 x 2.5 Watt
* łącza: zasilające, słuchawkowe (out), sustain, USB to host (bezpośrednie podłączenie z komputerem)
* zasilanie z zasilacza (w komplecie) lub bateryjne
* wymiary: 946 x 402 x 136mm
* waga 7 kg
* kolor czarny


61-klawiszowa, reagująca na dotyk klawiatura z 700 naturalnymi brzmieniami i funkcją Arpeggio.

* Niezwykle realistyczne brzmienia Cool! i Sweet!
* Pokrętła, służące do kontroli w czasie rzeczywistym
* Funkcja Arpeggio automatycznie generuje frazy, oparte na akordach
* Pitch-bender służący do kontroli tonacji w czasie rzeczywistym
* Muzyczna baza danych: 305 utworów do szybkich ustawień keyboardu

Model PSR-E423 oferuje szereg innowacyjnych funkcji. Podstawowe funkcje do nauki gry – jak Yamaha Portable Grand, czy Yamaha Education Suite – oraz funkcje sterujące brzmieniem w czasie rzeczywistym – pokrętła do kontroli filtrów, efektów, stylu akompaniamentu, czy tempa. Dzięki 150 różnym wzorcom oraz 40 brzmieniom Arpeggio, możesz ubarwić swoją muzykę. Profesjonalne, łatwe w użyciu funkcje oraz gustowna, czarna obudowa – wszystko to znajdziesz w modelu PSR-E423!

Pokrętła Kontrolne oraz Pitch-bender

Większość funkcji PSR-E423 zostało zaczerpniętych i odpowiednio ulepszonych od swojego poprzednika. Dwa pokrętła zapewniają kontrolę nad brzmieniem w czasie rzeczywistym oraz zmianę tempa Arpeggio, niczym w analogowym syntezatorze. Pokrętło Pitch-bender dodaje realizmu brzmieniom instrumentów dętych, m.in. trąbce, czy saksofonowi.
Ulepszona Funkcja Arpeggio

Sięgnij po inspirację, dzięki ulepszonej funkcji Arpeggio, która wpływa na lepszą płynność gry. Nowy tryb Hold oraz zakres klawiszy pozwalają na łatwiejszą grę na klawiaturze. Dodatkowo, dzięki ulepszonym 150 wzorcom (patterns), które automatycznie generują bardziej przydatne frazy, możesz stale zmieniać swoje brzmienie, w zależności od granych nut i akordów.
Szereg Nowych Dynamicznych Brzmień (Dynamic Voices)

Dynamiczne Brzmienia (Dynami Voices), nieodłączny element wysokiej jakości stacji roboczych, od teraz możesz znaleźć w naszym najnowszym modelu PSR-E423! Istnieją dwa różne przebiegi fali dźwięku, które zmieniają się w zależności od siły nacisku klawiszy, pozwalając na bardziej ekspresyjne wykonania. Wysokiej jakości brzmienia, od instrumentów akustycznych, aż po elektroniczne, zostały poszerzone do 700 rodzajów i odmian. Wszystkie brzmienia brzmią jeszcze lepiej dźwięki 2-drożnym głośnikom o ulepszonych niskich częstotliwościach.
Więcej Światowych Brzmień oraz 174 Odmiany Stylów Akompaniamentu

Automatycznie akompaniujące tryby Arabic, Indian oraz Chinese zostały dodane do stylów akompaniamentu, rytmów i brzmień. Dzięki naszym wysokiej jakości stylom akompaniamentu oraz brzmieniom, możesz brzmieć niczym profesjonalny zespół muzyczny.
Poszerzona Pamięć Flash, Łączność z Komputerem za pośrednictwem USB

Do zestawu wraz z Twoim PSR-E423 została załączona 4 razy większa pamięć Flash. Dzięki temu możesz grać razem ze swoimi ulubionymi utworami, przesłanymi z komputera.
Muzyczna Baza Danych

Szybko i łatwo możesz rozpocząć grę z najlepszym akompaniamentem i brzmieniem, wybierając jedynie kategorię muzyczną.
9-stopniowe Lekcje Wspierające Twoje Ćwiczenia – Yamaha Education Suite (Y.E.S.)

Możesz wybrać odpowiednią lekcję, adekwatną do swojego poziomu gry. Możesz wybierać lekcje na lewą, prawą lub obie ręce krok po kroku. Yamaha Education Suite (Y.E.S.) jest zaawansowanym zestawem narzędzi, wbudowanych w instrumencie, ułatwiających naukę gry oraz ćwiczenia. Y.E.S. pomoże Ci opanować każdy utwór, dzięki prostym lekcjom krok po kroku.
Przycisk Portable Grand

Dzięki funkcji Yamaha Portable Grand, gra na pianinie jest szybka, łatwa i przyjemna. Dzięki jednemu przyciskowi możesz uzyskać doskonale brzmiący fortepian, niezwykłe bogate i autentyczne brzmienie, a także ustawienie klawiatury, niczym w akustycznym fortepianie.
Moduł Brzmieniowy XGlite

Najlepsze brzmienie, najszersza kompatybilność. Wbudowany moduł brzmieniowy obsługuje praktycznie każdy plik MIDI – od komercyjnie dostępnych danych muzycznych, aż po utwory, stworzone na komputerze lub innym instrumencie MIDI. Oczywiście, moduł odtwarza standardowe dane utworów GM, jak również jest kompatybilny z ulepszonym formatem XGlite, zapewniając wyższą jakość dźwięku.

Obrazek

Inne oznaczenia produktu:
Yamaha PSR-E423, Yamaha PSR E423, Yamaha PSRE423, PSR-E423, PSR E423, PSRE423

stratos37
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lip, 2014

czw 10 lip, 2014

Nie posiadam instrukcji, mam pytanie, czy można i ewentualnie jak wgrać za pomocą komputera na pamięć instrumentu utwory, jaki muszą mieć format, ile utworów o jakiej pojemności itp., itd. Z góry dzięki.

stratos37
Posty: 3
Rejestracja: czw 10 lip, 2014

ndz 13 lip, 2014

Jaka jest różnica między PSR-E423 a PSR 290 ?

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

pt 29 maja, 2015

Przede wszystkim różnica wieku, E423 jest młodszy i ogólnie rzecz ujmując bardzo przyjemny w użytkowaniu. Polifonie mógłby mieć trochę większą ;-) bo nieraz się zapycha

Wróć do „Recenzje”