karina
Posty: 4
Rejestracja: sob 27 sie, 2016

sob 27 sie, 2016

Dzień dobry, chciałam prosić o radę znawców tematu. Gram hobbistyczne na pianinie a moje pianino jest już mocno wysłużone. Kupiłam je kiedyś za naprawdę niewielkie pieniądze. Niestety już wtedy było w kiepskiej formie a jak przyszedł stroiciel to oznajmił że remont przekroczy znacznie jego wartość i pochłonie kilka tysięcy. Chcę zakupić sobie teraz jakiś nowy instrument, myślałam o jakimś lepszym cyfrowym ale nie jestem zbytnio obeznana w tym temacie. Może mogłabym liczyć na Waszą pomoc.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

sob 27 sie, 2016

Oczywiście że możesz liczyć na pomoc tylko najpierw musisz określić budżet, bo rozpiętość cenowa w instrumentach jest naprawdę duża i dla jednego lepsze będzie takie za 2-3 tys, a dla drugiego to ceny lepszych zaczynają się od 20 tys.

karina
Posty: 4
Rejestracja: sob 27 sie, 2016

sob 27 sie, 2016

Nie chcę takiego najtańszego ale i na najdroższe mnie nie stać. Myślę, że mniej więcej gdzieś pośrodku tych kwot będę mogła przeznaczyć. Wiem, że nie jest to najważniejsze ale oprócz dobrej jakości zależy mi na tym by elegancko się prezentowało. Mam nowe mieszkanie, spory salon więc sami rozumiecie.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

ndz 28 sie, 2016

Wygląd też jest ważny choć z pewnością najważniejsze w pianinie jest jego brzmienie i klawiatura. Na Twoim miejscu szukałbym wśród instrumentów hybrydowych, jest to oprócz fortepianów gabinetowych, których ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy najlepsza opcja do salonu.

karina
Posty: 4
Rejestracja: sob 27 sie, 2016

pn 29 sie, 2016

Słyszałam coś na ich temat, ale ponoć są jeszcze bardzo drogie.

fortepiano
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 cze, 2016

pn 29 sie, 2016

No są drogie, ale z Twojej wypowiedzi wynika że zakładany budżet powinien starczyć. Już od 12 tys zaczyna się seria GP Casio, która nie tylko charakteryzuje się świetnym brzmieniem, ale i szykownie będzie się prezentowała w salonie. Jest to instrument, który powinnaś zobaczyć i zagrać na nim. Później będziesz podejmować decyzję.

karina
Posty: 4
Rejestracja: sob 27 sie, 2016

pn 26 wrz, 2016

a widziałam w podobnej cenach jeszcze Kawai CA jakie jest wasze zdanie na temat tych instrumentów, bo z tego co się orientuję to chyba bardziej prestiżowa marka niż Casio.

pianista
Posty: 17
Rejestracja: ndz 10 lip, 2016

wt 27 wrz, 2016

Kawai oczywiście że jest marką bardziej prestiżową jeżeli chodzi o pianina cyfrowe bo robi już je od lat, a pianina czy fortepiany akustyczne już od kilkudziesięcioleci i na tym polega ich przewaga. Casio nigdy dotąd tak wysoko nie zapuszczało się jeżeli chodzi o wysokiej klasy instrumenty cyfrowe. Ale to wcale nie oznacza, że ich instrumenty są pod jakimś względem gorsze. Powiedziałbym wręcz przeciwnie. Kawai poniekąd żeruje już na swojej wypracowanej marce i niewiele nowego wnosi, choć oczywiście również cały czas swoje instrumenty ulepsza i uatrakcyjnia. Za to Casio wchodząc na rynek z nową serią GP zrobiło niemałe zamieszanie, bo nikt z takich potentatów jak Kawai, Roland czy Yamaha nie spodziewał się, że w tym segmencie będą mieli takiego konkurenta. Casio zrobiło niesamowicie sprawny i trafny manewr zapraszając do współpracy Bechsteina. To dzięki wspólnym rozwiązaniom tych dwóch firm powstał tak dobrej klasy instrument hybrydowy.

tomaszg
Posty: 7
Rejestracja: śr 25 cze, 2014

pn 24 paź, 2016

Bez jasno sprecyzowanego budżetu mogę Ci polecić przegląd sprzętów tutaj
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/17/klawisze-pianina-cyfrowe.html
https://rigexpert.pl/pl/c/Pianina-cyfrowe/161
No i marki też są bardzo ważne. Ja uwielbiam Kurzweil, ale bywają drogie.

Wróć do „Pianino”