PanchoJestem
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 sie, 2015

czw 27 sie, 2015

Witam, na początku powiem, że pogrywam na keyboardzie od 7 lat, jednakże jak zaczynałem, to niezbyt się przykładałem do tego, co robię.
Miałem wtedy zaledwie 6 lat, a wiadomo - sześciolatek nie starał się jakoś skupić na tym co robi szczególnie, że wtedy było to trochę na nim "wymuszane".
Teraz, gdy jestem "trochę" starszy, wiadomo - gram więcej, interesuję się muzyką, bo to piękna rzecz ;-)
Jednakże moim problemem jest mała (a raczej prawie zerowa) znajomość nut z klucza basowego. I w tym temacie moje pytanie - znacie jakieś łatwe sposoby na nauczenie się szybko tych nutek? Z góry dzięki, jeśli to coś zmieni to potwierdzę - tak, mam 13 lat, moja gramatyka nie jest jeszcze na wybitnym poziomie, więc nie musicie mi tego wypominać :-)
W sumie jeszcze niezbyt "ogarniam" krzyżyki/bemole umieszczane na początku wątku (można to tak nazwać?). Jakoś trudno mi je odnaleźć, irytuje mnie to.
Forumowicze, pomóżcie! :-)

brian
Moderator
Posty: 416
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

ndz 13 wrz, 2015

Twoja gramatyka jest znacznie lepsza niż w przypadku wielu dorosłych, których znam, więc jest ok :)
Są różne sposoby na naukę nut. Najlepszym wyborem jest chyba szkoła muzyczna, jak ta
http://www.studioarte.eu/o-nas/kadra/fortepian
A drugim są podręczniki i internet. Proszę
http://nuty.w-chmurze.com/kurs/nauka_nut.php

PanchoJestem
Posty: 2
Rejestracja: czw 27 sie, 2015

pn 12 paź, 2015

Serdecznie dziękuję za okazaną pomoc! ;-)
Zacząłem akurat niedawno naukę u "klawiszowca", raczej skupiającego się na fortepianie (nie to, co ja), i odczułem taki pociąg do grania, do muzyki, wszystko!
Ludzie, gdy macie wątpliwości co do nauczyciela lub Was coś gnębi, nie podoba się, to na prawdę, nie ma się co męczyć i śmiało zmieniać zaraz nauczyciela! Ja się o tym doskonale przekonałem, dobry nauczyciel (w tym przypadku) to podstawa.

Wróć do „Nauka gry dla początkujących”