sebekbr
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 sie, 2013

pn 19 sie, 2013

Witam serdecznie. Sebek jestem. Klawiszowiec od 12 lat. Obecnie oprócz pracy zawodowej zarabiam także i graniem przy użyciu Soltona MS 50. Nowy na forum jestem, ale mam nadzieję, że nie będzie to ostatni wpis ;) Przechodząc do sedna:

Mój klawisz ostatnio zaczął mieć swoje humory. Podczas grania w momencie wciśnięcia więcej niż 3 klawiszy w prawej ręce cichnie całkowicie. Widać po diodach że gra, ale na wyjściu jest cisza. Pomaga dopiero wyłączenie i włączenie instrumentu. Cichł także przy normalnym graniu prawą ręką (czyli np. pojedyncze dźwięki). Pomaga trochę przeładowanie ustawień globalnych programów, ale do czasu.

Czy są na forum użytkownicy, którzy wiedzą "o co kaman"?

Pozdrawiam.

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

czw 22 sie, 2013

Ile sprzęt ma lat? Wygląda na to, że polifonia siada. To już grubszy problem dla elektronika. Chyba łatwiej o nowy instrument.

sebekbr
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 sie, 2013

wt 10 cze, 2014

Po wielu miesiącach dopiero odpowiadam (brak czasu), bo znalazłem rozwiązanie: te instrumenty "nie lubią" jak są za długo podłączone na wyjściu słuchawkowym. Tak jakby przedwzmacniacz słuchawkowy się przegrzewał i odcinał sygnał. Problem rozwiązuje się samoczynnie przy podłączeniu liniowym.

Wróć do „Keyboard”