Malecki
Posty: 2
Rejestracja: czw 31 paź, 2013

czw 31 paź, 2013

Witam, na wstępie informuję, że to mój pierwszy post na forum więc jakbym wybrał nieodpowiedni dział czy zrobił cokolwiek innego źle to proszę o wyrozumiałość, ale chyba będzie wszystko OK :).

Od pewnego czasu, że tak powiem złapałem zajawkę na to, by nauczyć się grać na keyboardzie. Nigdy nie grałem na żadnym instrumencie, ale zawsze jakoś do klawiszy miałem zamiłowanie (nie do gitary czy skrzypiec). Co ciekawe nie jest to tylko słomiany, chwilowy zapał więc jestem zdecydowany, by zakupić swój pierwszy sprzęt.

Trochę przeglądnąłem Allegro i widzę, że ceny keyboardów różnią się niesamowicie. Oczywiście ja na początek nie potrafiąc kompletnie grać musiałbym przyłożyć się do teorii i ogarnąć... podstawowe podstawy - to rozumiem. Mimo wszystko jestem maksymalnie zdecydowany. Na początek mam na celu poznanie przykładowych, typowych easy melodyjek.

Tutaj proszę o poradę. Oczywiście nie kupię sprzętu za kilka tysięcy, bo po co dla laika urządzenie, z którego tylko w malutkim stopniu, by korzystał? Mija się to z celem. Według mnie to tak, jakby kupić lustrzankę i robić zdjęcia w autotrybie.

Myślałem o czymś takim:

Kod: Zaznacz cały

http://allegro.pl/profesjonalne-organy-keyboard-mk-906-100-cm-usb-i3647911424.html

Sprzedawca piszę, iż sprzęt zapewni nawet wymagania profesjonalistów, nie wiem na ile to swoista reklama, a na ile prawda.

Wy się znacie więc fajnie byłoby jakbyście polecili jakiś sprzęt do moich potrzeb, bo z pewnością jako amator musiałem coś przeoczyć. Linki, strony, poradniki - wszystko się przyda, ale na wstępie najbardziej sprzęt, bo wiadomo, że najlepiej się nauczę wtedy, gdy będę miał coś w sposób namacalny.

Pozdrawiam :)

Bratpol
Posty: 7
Rejestracja: wt 22 paź, 2013

śr 06 lis, 2013

Nie kupuj takiego dziadostwa!!! Bzdury pisze i tyle.
Ja polecam na początek keyboardy Yamahy, np. PSR-E243.

Tip
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 lis, 2013

sob 23 lis, 2013

Bratpol pisze:Nie kupuj takiego dziadostwa!!! Bzdury pisze i tyle.
Ja polecam na początek keyboardy Yamahy, np. PSR-E243.


Dobrze prawi, polać mu!

zastanów się nad tym który podał CI kolega lub ciut wyższym:
http://muzyczny.pl/146285_Yamaha-PSR-E- ... szowy.html

Wróć do „Keyboard”