samson
Posty: 3
Rejestracja: wt 26 lip, 2016

wt 26 lip, 2016

Cześć, mam zamiar wymienić swoje wysłużone już pianino cyfrowe (ponad 10 lat) na coś nowszego. Wiem, że teraz od pyty jest tego na rynku i dla tego też ciężko się zdecydować. Chcę, by był to instrument naprawdę dobry, bo raczej na pewno przez najbliższe kolejne 10 lat nie będę zmieniać instrumentu. Wiem, że teraz są już takie instrumenty, które posiadają niemal identyczną klawiaturę jak instrumenty akustyczne. Jak drogie one są i czy rzeczywiście technika dogoniła już tradycję?

fortepiano
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 cze, 2016

wt 26 lip, 2016

Technika cały czas goni, ale mam nadzieję, że tak do końca nie przegoni tradycji. Instrument cyfrowe są coraz doskonalsze i to nie ulega wątpliwości, w wielu z nich zaimportowano próbki brzmieniowe z najwyższej klasy akustyków, dzięki czemu brzmią rewelacyjnie. Jest też grupa instrumentów hybrydowych, które mają cały mechanizm klawiatury taki jak w akustycznych. To wszystko sprawa, że na tych instrumentach gra się jak na akustyku. Na pewno warto w dobry instrument zainwestować, zwłaszcza jeżeli ma nam on nam służyć co najmniej przez najbliższą dekadę, a może i dłużej. Rozpiętość cenowa w tych instrumentach jest tak duża jak w samochodach, więc podaj przynajmniej jakieś ramy to będzie można coś dopasować.

samson
Posty: 3
Rejestracja: wt 26 lip, 2016

pt 29 lip, 2016

No tak, ale na taki hybrydowy z tego co widziałem to trzeba ok. 20 a nawet 30 tysięcy przeznaczyć, więc to w ogóle nie wchodzi w grę. Mam jakieś środki na ten cel przeznaczone, ale są one zresztą jaki u większości społeczeństwa dość ograniczone. Myślałem o instrumencie w okolicach 10 tysięcy zł.

fortepiano
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 cze, 2016

pt 29 lip, 2016

Pewno z powodzeniem można byłoby 50 jaki i 80 tys. przeznaczyć na instrument, ale wszystko musi być w granicach rozsądku i naszych możliwości. Nie wiem czy słyszałeś lub czy miałeś okazję zobaczenia pianin z serii GP. Są to najnowsze instrumenty hybrydowe, które powstały przy współpracy Casio z C. Bechstein który to pracował nie tylko nad brzmieniem tego instrumentu, ale i nad całym jego mechanizmem klawiatury. Ten instrument każdy muzyk może sobie indywidualnie dopasować do swoich potrzeb. Ceny tej serii zaczynają się od 12 tys, więc może nad nim się zastanów.

tomaszg
Posty: 7
Rejestracja: śr 25 cze, 2014

pn 24 paź, 2016

Za 10 kawałków można już wyrwać niezły okaz i chyba bałbym się doradzać jakiegoś konkretnego modelu. Wiem, że warto zajrzeć tutaj
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/17/klawisze-pianina-cyfrowe.html
https://rigexpert.pl/pl/c/Pianina-cyfrowe/161/1/default/3

samson
Posty: 3
Rejestracja: wt 26 lip, 2016

pn 07 lis, 2016

Oglądałem GP i rzeczywiście świetnie się prezentuje i brzmi, trochę tylko niestety budżet mi niesięgań. Zamierzałem się w 10 zamknąć:)

fortepiano
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 cze, 2016

pn 07 lis, 2016

Jeżeli Ci się podoba, to ja na Twoim miejscu zrobił wszystko by zorganizować sobie tę końcówkę. Masz już 10k, dokoptuj te dwa tysiące i kup przyzwoity instrument z którego będziesz w pełni zadowolonym.

Wróć do „Pianino”