grandi
Posty: 3
Rejestracja: czw 26 sty, 2017

czw 26 sty, 2017

Przymierzam się do zakupu pianina cyfrowego z dobrym brzmieniem fortepianu. Do tej pory grałem na Kawai CN35, ale sprzedałem bo jednak brzmienie fortepianu nie do końca mi pasowało. Co byście mogli polecić z jeszcze wyższej półki od serii CN?

wladimir
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 26 sty, 2017

Ja to widzę tak, albo porządna klawiatura sterująca i do tego wtyczka VST z takim fortepianem koncertowym jakim chcesz, albo coś z pianin hybrydowych.

grandi
Posty: 3
Rejestracja: czw 26 sty, 2017

czw 26 sty, 2017

cienkiego mam kompa więc wtyka odpada, szczerze mówiąc hybrydowych nie brałem pod uwagę, a co byś z nich polecił?

wladimir
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pt 27 sty, 2017

To zależy jaki masz budżet :)
Można kupić np: Rolanda V-Piano Grand za 80k i można rozejrzeć się wśród bardziej przystępnych cenowo instrumentów. Ja bym na Twoim miejscu zwrócił szczególną uwagę na trzy modele: Kawai CA-97, Rolanda LX-7 i Casio GP-300. Wszystkie trzy są w podobnej cenie i na prawdę bardzo przyjemnie się na nich gra choć, każdy instrument jest inny ma odmienną klawiaturę i brzmienie. Porównaj sobie między sobą te modele i ten w którym złapiesz najlepszą symetrię pomiędzy klawiaturą a brzmieniem powinien być Twój.

grandi
Posty: 3
Rejestracja: czw 26 sty, 2017

pt 10 mar, 2017

Miałem w końcu okazję dosiąść Rolanda XL i Kawai CA, Roland na mnie szału nie zrobił, może dobry ale nie do tego co ja gram, Kawai już lepiej brzmieniowo wypada, klawiatura też bardziej mi podchodziła niż w Rolandzie, ale to jeszcze ni to czego szukam.

trafiony
Posty: 39
Rejestracja: pt 10 mar, 2017

pt 10 mar, 2017

Oj wybredny kolego jesteś, może kup sobie fortepian akustyczny i będziesz miał to czego szukasz :mrgreen:
Zostaje Ci zobaczyć yamahę NU, ale to wydatek 20k i w mojej ocenie trochę przewartościowany instrument, albo jeszcze GP Casio o którym też wladimir wspomniał. Osobiście nie miałem przyjemności na GP grać, ale rozmawiałem z ludźmi którzy ogrywali te instrumenty i w przeważającej większości bardzo pozytywne opinie słyszałem.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 06 lip, 2017

Ja grałem na GP i jest to świetny instrument pod każdym względem. Zarówno brzmienie fortepianowe jak i praca klawiatury jest na najwyższym poziomie, warto się nim zainteresować.

Wróć do „Pianino”