emek
Posty: 1
Rejestracja: pn 31 sie, 2015

pn 31 sie, 2015

Witam,
jak w temacie, na dniach będę chciał zakupić pianino dla syna ponieważ rozpoczyna naukę w Szkole Muzycznej. Byłem w sklepie muzyczny i sprzedawca polecał mi któryś z tych dwu modeli. Czy to są dobre pianina do nauki i jakie są różnice miedzy nimi, który z nich jest lepsze. Jak możecie to prosił bym o w miarę szybką radę, bo będę chciał zaraz na początku września to załatwić.

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

pn 31 sie, 2015

Obydwa instrumenty są bardzo udanymi modelami, należącymi do tej samej klasy. Zarówno parametrami jak i jakością oraz ceną są do siebie zbliżone. Obydwa posiadają taką sama polifonię, bardzo udaną klawiaturę i niezłe brzmienie. Na korzyść PX-150 przemawia to, że masz złącze na moduł z potrójnym pedałem, niestety w F-20 możesz podłączyć tylko pojedynczy. Reszta to kwestia gustu :)

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

śr 09 wrz, 2015

Za rolandem często przemawia jakość brzmienia i dlatego też nie potrzebuje tylu pedałów, ale to też trudno ocenić. Warto przejrzeć też inne sklepy, na przykład ten
http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/17/kl ... frowe.html
Albo tutaj, bo można sporo zaoszczędzić
http://olx.pl/oferty/q-pianino-cyfrowe/

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 28 gru, 2015

Jakość brzmienia na pewno jest jednym z podstawowych elementów jakie należy brać pod uwagę, ale najważniejszym czynnikiem przy wyborze pianina cyfrowego jest jakość klawiatury. Powinna ona jak najwierniej odzwierciedlać, jakość dobrej klasy pianina akustycznego. Najlepiej udać się do sklepu muzycznego i ograć obydwa instrumenty osobiście, bo to co jednemu pianiście będzie leżało, nie musi z automatu odpowiadać drugiemu. Jak dla mnie instrumenty serii privia, w tym model px-150 mają naprawdę bardzo dobrze dopracowaną klawiaturę. Teraz pojawił się nowy model px-160, którego brzmienie wedle mojej oceny jest świetne i spokojnie może konkurować z bardziej utytułowanymi markami.

Wróć do „Pianino”