gogola
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 lis, 2018

śr 28 lis, 2018

Szukam możliwie najlepszego nowego pianina cyfrowego do kwoty 4000 zł. Jaką markę wybrać, model i dla czego właśnie to waszym zdaniem jest najlepsze?

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

czw 29 lis, 2018

O wyborze każdego pianina bez względu czy mowa tu o cyfrowym czy akustycznym przede wszystkim powinny decydować takie walory jak brzmienie i klawiatura. Wybór marki powinien być sprawą drugorzędną, bo co z tego, że będziesz miał/miała pianino ulubionej marki jak klawiatura albo brzmienie nie będzie Ci odpowiadało. Przy wyborze cyfrowego bierze się jeszcze pod uwagę, to jakie możliwości sam instrument posiada, czy są one nam potrzebne czy nie bo za to wszystko się płaci. Np: po co Ci sekwencer jak nie zamierzasz z niego korzystać, lepiej ten koszt przeznaczyć na jakiś dodatkowy symulator odzwierciedlający jeszcze bardziej instrument akustyczny. Warunki gwarancji, jej długość, też to wszystko warto brać pod uwagę, a najlepiej to wybrać się do sklepu popróbować kilka modeli i wybrać te najbardziej odpowiadające pod względem brzmienia i klawiatury.

pomocny
Posty: 7
Rejestracja: wt 18 kwie, 2017

czw 29 lis, 2018

Nie wypada mi nic innego jak całkowicie się zgodzić z kolegą muzykiem, priorytetem powinny być te elementy o których wspomniał, a czy to będzie kawai, roland, czy jeszcze jakaś inna marka to jest mniej istotne. Jeżeli mogę Ci zaproponować do tej kwoty jakiś model, to warto zwrócić uwagę na casio ap270, który kosztuje ok. 3,5k. Miałem okazję pogrania sobie na nim i jest to bardzo przyzwoity instrument. A jeżeli chodzi o sprawę gwarancji i serwisów o których muzyk wspomniał, to casio oferuje jedne z lepszych warunków na naszym rynku. Sam jestem w posiadaniu modelu px-5s na którego ma 5 lat gwarancji.
Sprzęt na którym pracuje: Nord Stage 2 i Casio PX-5S

Wróć do „Pianino”