masza
Posty: 3
Rejestracja: śr 20 lip, 2016

śr 20 lip, 2016

tak się zastanawiam, czy ma sens kupowania drogiego pianina cyfrowego jak za pół roku czy rok i tak będą lepsze a te straci na wartości.

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

śr 20 lip, 2016

Z takim podejściem, to pewno niczego się nie opłaca kupować nowego. Wszystko ma swoją określoną wartość, którą z biegiem czasu traci. Jedynie wino i antyki zyskują na wartości. Z instrumentami jest podobnie, co i raz nowa technologia się pojawia i starsza traci swoją pozycję. Trochę inaczej wygląda to w przypadku instrumentów akustycznych, które nawet po wielu, wielu latach jak są dobrze utrzymane trzymają swoją wartość. Natomiast moje zdanie jest takie, jeżeli instrument ma stać jako mebel, to z pewnością nie opłaca się kupować najnowszego modelu. Jeżeli natomiast będzie on nam służył i będziemy go wykorzystywać, to jak najbardziej tak. Nowe droższe instrumenty mają lepiej dopracowaną klawiaturę, lepiej brzmią, dają więcej możliwości przez co mamy lepszy komfort grania i sprawia nam to jeszcze większą satysfakcję i przyjemność.

masza
Posty: 3
Rejestracja: śr 20 lip, 2016

czw 21 lip, 2016

ok, rozumiem Twój pogląd, ale ja nie miałam żadnych złych intencji, zwyczajnie zastanawiam się czy ta najnowsza technologia jest warta swoich pieniędzy, czy może ta starsza wcale nie jest gorsza a jednak tańsza. W końcu i tak za pół roku czy rok znowu coś nowego będzie. Wszystko rozbija się o finanse.

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

czw 21 lip, 2016

Postęp technologiczny był, jest i będzie. Nigdy go nie zatrzymamy, a on w miejscu nie stanie. Natomiast nie jest tak, że dana marka co pół roku wypuszcza nowe modele z nową technologią. Najpierw muszą zarobić na tym co już jest na rynku, inaczej magazyny by im się pozapychały, a starsze modele musieliby po kosztach sprzedawać. Na to żaden producent sobie nie może pozwolić. A ty kupując pianino, powinnaś sobie założyć jakiś budżet na ten cel i w jego okolicach wybrać najlepszy model. Każdy powinien dobierać instrument wedle swoich możliwości finansowych. Nie ma sensu porywać się na najnowszy i najdroższy instrument, kosztem zrujnowanego budżetu domowego.

masza
Posty: 3
Rejestracja: śr 20 lip, 2016

wt 23 sie, 2016

trochę przez ostatni miesiąc porównywałam sobie niektóre modele, zwłaszcza pod względem brzmienia i klawiatury i doszłam do wniosku, że czy kupię za 3 czy za 5 tysięcy to wszystko podobnie gra i brzmi, a różnicę dopiero można zauważyć dopiero w instrumentach od 6-7 tysięcy wzwyż. Postanowiłam więc kupić coś do 3 tysięcy. Jakie waszym zdaniem będzie najlepsze?

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

wt 23 sie, 2016

Do 3k ja bym brał coś z serii privia. Klawiatura jest dobra, oparta na potrójnych sensorach co w tej klasie instrumentów jest jeszcze rzadkością, brzmieniowo też bardzo dobrze wypada.

Wróć do „Pianino”