Ozini
Posty: 4
Rejestracja: sob 15 wrz, 2018

sob 15 wrz, 2018

Witam Drodzy Forumowicze i Forumowiczki! :)

Mam problem ponieważ nie wiem jak podłączyć Roland JX-305 do PC tak abym mógł nagrać dźwięk z syntezatora bezpośrednio np do programu Audacity.
Posiadam okablowanie MIDI i teoretycznie syntezator jest podłączony do PC jednak nic za tym nie idzie. Krótko mówiąc brakuje mi po prostu wiedzy jak się do tego zabrać abym mógł nagrywać dźwięk z tego syntezatora bezpośrednio na komputer.

Posiadam także syntezator Yamaha mm6 - Tutaj to samo pytanie o ile proces odpowiedniego podpięcia i skonfigurowania PC jest inny niż w przypadku Rolanda JX-305.

Tak przy okazji może ma ktoś z Was wiedzę w tej kwestii - Czy istnieje możliwość nagrania dźwięku z wyżej wymienionych syntezatorów bezpośrednio ale nie na PC tylko na Digital Recorder Boss Micro BR-80? Jeżeli tak to jak bo udało mi się go fizycznie podłączyć do syntezatora ale podobnie jak w przypadku PC nic za tym nie idzie.

Potraficie coś zaradzić? Pomożecie? :D

baseflive
Posty: 5
Rejestracja: pn 30 lis, 2015

pn 17 wrz, 2018

Witam.Możesz to nagrać/w tym przypadku/po torze audio,tj podłączasz z wyjścia audio syntezatora przewodami jack dwa kanały,bo ma być przecież stereo i podłączasz drugi koniec tych przewodów małym jackiem,też stereo, do karty dżwiękowej w komputerze.Następnie ustawiasz w Audacity odpowiednie kanały-będzie to najpewniej wejście liniowe,oczywiście stereo,i już widzisz w Audacity wykres sygnału podawanego z syntezatora.Tak samo należy uczynić z drugim syntezatorem.
Pozdrawiam.

Ozini
Posty: 4
Rejestracja: sob 15 wrz, 2018

śr 19 wrz, 2018

Dziękuję! Zrobiłem tak jak mi Pan zalecił i udało się odtworzyć dźwięk bezpośrednio na audacity :)
W międzyczasie udało mi się dojść jak zrobić to samo tylko na BR-80 więc problem rozwiązany.

Pozdrawiam!

Wróć do „Syntezatory”