KoLdun
Posty: 1
Rejestracja: wt 12 cze, 2018

wt 12 cze, 2018

Hej,
Przychodzę dzisiaj z pytaniem dotyczącym wyboru pierwszego instrumentu. Poszukuję klawiszowca do 750 zł. Nurtuje mnie pytanie dotyczące Masterkeyboardów. Na jakiej zasadzie one działają. Czy po podłączeniu do komputera a potem do subwoofera i na końcu do głośnika będzie wszystko działało cacy ?. A pytanie wyszło z tego powodu że waham się między wyborem:
M-Audio Keystation 88 MkII
https://www.thomann.de/pl/m_audio_keyst ... InBsIn0%3D

a

Yamaha EZ-220
https://www.thomann.de/pl/yamaha_ez220. ... arch_prv_5

MkII przemawia do mnie, bo ma 88 klawiszy, a nie ukrywam chciałbym grać po dłuższym okresie czasu na pełnym secie klawiszy.
Z kolei EZ-220 ma całkiem ciekawe rozwiązanie z podświetlaniem klawiszy co dla mnie byłoby wielkim uproszczeniem. Podłączyłbym do kompa i przez program Synthesia miałbym ułatwione granie (oczywiście tylko na początku). Z drugiej strony ma niestety tylko 61 klawiszy. Na początku nie będzie to problemem, ale z czasem się nim stanie.
Tutaj chcę też dodać, że potrzebuję, aby keyboard miał po prostu dźwięk zbliżony do fortepianu. Nie musi mieć 300 różnych kombinacji i dźwięków typu organy.

Także proszę o jakiekolwiek rady, m.in czy na Masterkeyboardzie można grać z podłączonym głośnikiem i komputerem z oprogramowaniem ?.
Z góry dziękuję i pozdrawiam,
K.

Wróć do „Keyboard”