marios
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 lip, 2017

czw 06 lip, 2017

Witam,

Gram od 15 lat na pianinie, całe życie na akustyku, ale przymierzam się do zakupu lepszej klasy pianina cyfrowego,
zależy mi przede wszystkim na dobrym akustycznym brzmieniu pian oraz na dobrej klawiaturze.
Wiem, że nie będzie ona identyczna jak w akustyku, ale na ile się da.
Co możecie doradzić tak w granicach 10 tys.

pianista
Posty: 17
Rejestracja: ndz 10 lip, 2016

czw 06 lip, 2017

Wymagania masz duże, budżet też nie mały dlaczego po prostu nie akustyka kupisz?

marios
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 lip, 2017

czw 06 lip, 2017

Mieszkam w bloku, a lubię grać wieczorami, a nawet nocą bym sobie z chęcią pograł, ale nie daje rady w bloku.

pianista
Posty: 17
Rejestracja: ndz 10 lip, 2016

czw 06 lip, 2017

No, to są uroki mieszkania w bloku. Jak chcesz mieć dobrze brzmiące cyfrowe pianino, to ja na Twoim miejscu szukał bym wśród hybrydowych. W prawdzie ceny ich przekraczają Twój budżet, ale myślę że warto by było dołożyć jeszcze te 2-3 tys i być zadowolonym z instrumentu.

marios
Posty: 3
Rejestracja: czw 06 lip, 2017

czw 06 lip, 2017

Nigdy osobiście nie miałem styczności z hybrydami, ale słyszałem o nich, no i na forum przejrzałem trochę wątków. Szkoda tylko, że nawet te niby najtańsze są poza moim budżetem.

pianista
Posty: 17
Rejestracja: ndz 10 lip, 2016

czw 06 lip, 2017

Gdybyś maił 2tys i miał dołożyć 10tys, to rzeczywiście ciężka sprawa, ale u ciebie sytuacja jest odwrotna. Mówię Ci zobacz sobie na żywo te instrumenty. Przetestuj np: Kawai CA97, albo Casio GP300. To są świetne pianina, które warto chociaż sobie przetestować.

Nordomus
Posty: 2
Rejestracja: czw 28 wrz, 2017

wt 10 paź, 2017

Jako że sam ostatnio zmieniałem pianino to dodam do tematu że osobiście mam teraz Casio GP 400 czyli ciut wyższy model GP 300 i właśnie dźwiękowo i pod względem mechaniki mi się spodobał. Wcześniej miałem Rolanda HP 605- też bardzo dobre, ale nie miało tego "feelingu" klawiatury fortepianowej. IMO w Casio jest to najlepiej zrobione w tych przedziałach cenowych. Wybrałeś już jakieś pianino marios?
PS Jako że to mój pierwszy post tutaj to chciałem się przywitać- witajcie :)

MuzycznaAnna
Posty: 16
Rejestracja: pt 31 sie, 2018

wt 25 wrz, 2018

ech znam ten problem, mieszkanie w bloku plus akustyk to jednak nie do konca idzie w parze ;/ ale nie umiem sprzedac mojego instrumentu, za bardzo sie do niego przywiązałam :) pozostaje tylko dobre wygłuszenie pomieszczenia :P

Wróć do „Pianino”