Reksio
Posty: 1
Rejestracja: pn 12 cze, 2017

pn 12 cze, 2017

;-) Witam.
Postanowiłem sobie kupić do zespołu (chałtury) syntezator w cenie około 5000 zł (nie używany). Przeglądając w internecie syntezatory jest ich tak bardzo wiele, że całkowicie się pogubiłem. Całkowicie nie używam akompaniamentu, dlatego nie widziałem potrzeby kupowania keyboardu.

Moje wymagania względem nowego instrumentu były by następujące.
- Przede wszystkim zależy mi na dobrej jakości dźwięków pianina, bo najbardziej lubię na nich ćwiczyć.
- Generalnie, żeby pozostałe dźwięki miały bardzo dobrą jakość, obecny mój keyboard ma plastikowe dźwięki, no ale to stare casio jest.
- Możliwość dzielenia klawiatury minimum 2 części, nie wiem czy jest to na dzień dzisiejszy standard i raczej bez tego nie kupię żadnego ale wolę mieć pewność, (nieraz chciał bym nawet więcej niż 2 części, no ale nie jest to wymogiem bardzo koniecznym)
- Z racji że nie miałem do czynienia z syntezatorami, tez chciał bym aby była możliwość zapisywania swoich ustawień np. Piosenka_1, Piosenka_2
(tez nie wiem czy jest to standard ale wolę mieć pewność), no i żeby sporo się tego dało zapisać, obecny mój keyboard potrafił zapisać tylko 32

- Nie wiem czy jest taka możliwość, ale fajnie by było gdyby miał możliwość zapisywania ustawień z możliwością zapisywania wariacji ustawień. Np:
> Piosenka_1
>> zwrotka
>> refren
>> przygrywka (np głośniej ustawione tutaj dźwięki)
żeby w trakcie grania dało szybko się przełączać miedzy ustawieniami :)

Z góry dziękuję za pomoc

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

śr 14 cze, 2017

Z nowych to PX-5S jest świetnym stage pianem z dobrze rozbudowanym syntezatorem pozwalającym na stworzenie brzmienia składającego się nawet z sześciu warstw, każdą z próbek możesz dowolnie sobie modelować, a klawiaturę podzielisz na kilka części.

Wróć do „Syntezatory”