palson
Posty: 4
Rejestracja: śr 10 maja, 2017

śr 10 maja, 2017

Cześć, jestem po I st szkoły muzyczne, w szkole zmuszony byłem do grania klasyki, do której osobiście nic nie mam ale nie za bardzo mi leży. W domu mam 40 letnią Calisie, której szczerze mówiąc nie cierpię ze względu na jej dość płytkie i cymbałkowate brzmienie. W szkole grałem na Legnicy, która o niebo lepiej brzmiała. Teraz natomiast chcę kupić dobrej klasy cyfrowe, najlepiej z drewnianą klawiaturą i wymykiem. Co możecie doradzić takiego lepszego?

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

śr 10 maja, 2017

A ile kasiory na te lepsze pianino chcesz przeznaczyć, bo cyfrówki z drewnianą klawiaturą do najtańszych nienależną :mrgreen:

palson
Posty: 4
Rejestracja: śr 10 maja, 2017

śr 10 maja, 2017

Zdaję sobie sprawę z tego, że to jest wydatek ładnych kilku tysięcy, dla tego pewno raty będą wchodzić w grę.

pianista
Posty: 17
Rejestracja: ndz 10 lip, 2016

śr 10 maja, 2017

To skoro jesteś poniekąd oswojony zmyślą sporego wydatku, to może pomyśl nad hybrydą. W tych pianinach klawiatura jest już dopracowana w najdrobniejszych szczegółach, a brzmienia zaczerpnięte są z najlepszych akustyków.

palson
Posty: 4
Rejestracja: śr 10 maja, 2017

czw 11 maja, 2017

Te pianina to już rzeczywiście spora inwestycje, zastanawia mnie tylko w jak dużym stopniu za te kilkanaście tysięcy złotych odwzorowują one akustyka.

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

czw 11 maja, 2017

To już musisz sam wypróbować w praktyce, bo każdy może mieć trochę inne odczucia, a ty skoro jesteś po szkole muzycznej gdzie grałeś na akustyku i w domu do ćwiczeń też miałeś do dyspozycji akustyka, to nie powinieneś mieć dużych problemów z porównaniem.

palson
Posty: 4
Rejestracja: śr 10 maja, 2017

czw 11 maja, 2017

Które modele na pierwszy ogień wziąć?

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 11 maja, 2017

Cześć, przyłącze się do dyskusji.
Ja bym na twoim miejscu najpierw sobie zobaczył GP300. Jest to instrument który powstał przy współpracy Casio z Bechsteinem. Miałem możliwość grania na nim i jest to naprawdę klasa sprzęt.

Wróć do „Pianino”