byra
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lut, 2017

śr 08 lut, 2017

Zmierzam kupić pianino cyfrowe i chociaż wiem, że cyfrowe do nauki jest lepsze to jestem zdecydowana i podjęłam taką decyzję z innych względów. Głównie dla tego, że mogę ćwiczyć na słuchawkach oraz mam możliwość dopasowania brzmienia do charakteru utworu. Zastanawia mnie natomiast kwestia samego ćwiczenia. Czy ćwicząc na pianinie cyfrowym osiągamy taki sam poziom techniczny jak ćwicząc na akustyku. Czy są może jakieś odstępstwa?

wladimir
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

śr 08 lut, 2017

Rozumiem Twój wybór bo ja sam oprócz pianina akustycznego mam jeszcze pianino cyfrowe właściwie tylko po to bym mógł ćwiczyć na słuchawkach nikomu nie przeszkadzając. Twoje pytanie jest całkiem zasadne, bo niewątpliwie trochę inaczej się gra na pianinie cyfrowym a inaczej akustycznym. Jednak artykulacja jest inna w tych instrumentach. Myślę, że przede wszystkim największe znaczenie ma klasa samego instrumentu cyfrowego. Na tych najtańszych zupełnie inaczej się gra i dla wytrawnego pianisty to męka grać na takim pseudo pianinie. Natomiast instrumenty cyfrowe te z najwyższej półki do których należą pianina hybrydowe, są w odczuciach niemal identyczne z akustykami, a to dlatego że mają identyczną drewnianą klawiaturę jak instrumenty akustyczne oraz cały mechanizm młoteczkowy. Na takim instrumencie ćwicząc uważam, że poziom techniczny można osiągnąć identyczny jak na akustyku.

byra
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lut, 2017

czw 09 lut, 2017

dzięki, za odpowiedź. po twojej wiadomości zaraz sobie pooglądałem trochę filmów na yt z tymi pianami hybrydowymi. Rzeczywiście fajne sprzęty, ale i ceny niewąskie. Które z tych tańszych warto na żywca przetestować? Pewno nie kupię, bo tyle kasiory to nie mam, ale obejrzenie i przegranie nie kosztuje :-)

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 09 lut, 2017

Dokładnie, testowanie nie kosztuje to możesz nawet tego za 80k na warsztat wziąć i rozegrać. Będziesz miała przynajmniej porównanie czy ten za kilkadziesiąt tysięcy jest znowu taki lepszy od tego za kilkanaście. Z tych bardziej przystępnych budżetowo proponuję zobaczyć Rolanda LX7, Kawai CA97, CasioGP300.

byra
Posty: 3
Rejestracja: śr 08 lut, 2017

pt 10 lut, 2017

ciekawe czy znajdę sklep w którym będą te trzy modele :)

fortepiano
Posty: 10
Rejestracja: czw 16 cze, 2016

pt 10 lut, 2017

W Warszawie lub innym dużym mieście jest to możliwe w mniejszych raczej nie zważywszy, że chodzi o dość kosztowne modele. Proponuję najpierw obdzwonić kilka sklepów i się zorientować jak u nich z ekspozycją. Najlepiej się testuje poszczególne instrumenty jak masz je koło siebie.

waylon
Posty: 60
Rejestracja: wt 13 sty, 2015

ndz 14 sty, 2018

Jeśli szukacie informacji na temat gry lub instrumentu, to polecam zajrzeć tutaj
https://muzyczny.pl/poradniki.html
https://hurtowniamuzyczna.pl/faq/
https://strunygitarowe.pl/pl/n/category/Artykuly/2

Wróć do „Poradniki”