macAbra
Posty: 1
Rejestracja: pt 16 wrz, 2016

pt 16 wrz, 2016

Na początek wszystkich serdecznie witam. Jest to mój pierwszy post na forum być może i ostatni chociaż wolałbym żeby nie....ale . Po treningach karate piłki nożnej tańcach 7 letni Jan zapragnął muzykować . Liczył na gitarę ale niestety jeszcze musi troche poczekać . Po weryfikacji słuchu muzycznego i predyspozycji pani nauczycielka zapropnowała Jasiowi keyboard. pierwszwe dwie lekcje za nami no i staneliśmy przed dylematem zakupu klawiszy do domu . Nie zanmy się w ogóle na sprzęcie a wydać sporo złotówek za keyboard który byc może po pół roku wyląduje na szafie nam się nie uśmiecha , więc wybór na początek padł na używanego Casio CA-110 . Czy warto a jak nie to co polecacie w kwocie do max 150/200 zł. Z góry dziękuje za pomoc , pozdrawiamy ;-)

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 19 wrz, 2016

Rozumiem Twoje obawy przed niepotrzebnym wydatkiem, ale to czy Jasio będzie kontynuował naukę dłużej czy krócej tego nie przewidzisz. Natomiast kupowanie takiego czegoś za 150 zł, tylko może dziecko do końca zniechęcić. Powinnaś podjąć te ryzyko i kupić do nauki naprawdę coś lepszego. Zawsze można sobie na jakieś niewielkie raty rozłożyć. Często na allegro można kupić w systemie ratalnym 0%. Dla takiego 7 latka, proponował bym rozpocząć naukę od keyboardu edukacyjnego CTK-4400. Ten instrument ma sporo ciekawych i dobrze brzmiących barw i rytmów a dodatkowo posiada funkcję lekcyjną. Na pewno większa radość będzie z ćwiczenia na takim instrumencie, a zainteresowanie muzyką tylko może wzrosnąć.

seth1980
Posty: 1
Rejestracja: ndz 17 gru, 2017

ndz 17 gru, 2017

Witam,
W sumie chciałbym podpiąć się pod temat, u mnie podobnie 7 lat, co prawda dziewczynka. Ja mam pytanie jaki instrument kupić żeby nie zniechęcić (jesli razem sie to pisze to przepraszam). Akurat ja jestem basistą i wiem conieco o dobrym dobraniu instrumentu, dlatego proszę poradźcie tylko ja mam do tego swoje wymagania może też się pouczę:
- do nauki dla dziecka 7lat i rośnie :),
- możliwość podpięcia do komputera i nagrania (z programem choćby najprostszym),
- może mozliwość podpięcia zewnetrznego odtwarzacza? da się - tak żeby ćwiczyć z piosenką,
- cholera mnie weźmie że to piszę ale głośniczki wbudowane mieć musi, nie kręci mnie 5 minut podpinania kabli :) i tachanie pieca jeszcze pewnie swojego...,
- nagrywanie w pamięci? nie wiem jak opisać - chodzi o to żeby zagrać kilka akordów i je zapętlić by móc samemu coś dograć... loop w gitarze
Jesli możecie poradźcie.
Pozdrawiam
Jacek

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

pn 05 lut, 2018

Płeć w tym wszystkim ma najmniejsze znaczenie, za to większe ma budżet jaki na to zamierzasz przeznaczyć, no i to czy szukasz nowego czy z drugiej ręki instrumentu. Jeżeli chodzi o nowe to w przeważającej większości nawet te niskobudżetowe edukacyjne keyboardy wyposażone są w złącze usb-midi pozwalające na podłączanie instrumentu pod komputer. Jest też co raz więcej takich, które mogą współpracować z aplikacjami mobilnymi pomagającymi w nauce. Wybór spory jest podaj ile możesz wydać, to będzie można jakiś konkretny model polecić.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

śr 13 maja, 2020

W tak niskiej kwocie można dostać sprzet używany lub typowy zabawkowy keyboard czy inny dziecięcy instrument, jak tu
http://www.bumbumrurki.pl/
Polecam dołożyć jeszcze ze dwie stówki i rozejrzeć się w asortymencie Casio/Yamaha. Do tego przyda się też materiał do nauki, jak tu
https://ksiegarniamuzyczna.pl/pl/p/Keyboard-od-podstaw-DVD-CD/258

Wróć do „Nauka gry dla początkujących”