otylia
Posty: 1
Rejestracja: sob 20 sie, 2016

sob 20 sie, 2016

Mam dylemat z podjęciem ostatecznej decyzji. Czy kupić średniej klasy pianino akustyczne, które już w dobrym stanie używane można nabyć powiedzmy za ok 6 000 zł czy może jakieś nowocześniejsze rozwiązanie wybrać. Pytam, bo ostatnio byłam na prezentacji pianin cyfrowych w tym hybrydowych które mnie zwyczajnie zaszokowały. Koszt tych ostatnich niestety przekraczał znacznie mój budżet, bo wynosił ponad 20 000 zł co jest dla mnie nie do przeskoczenia.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

ndz 21 sie, 2016

Kierunek pianin hybrydowych jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla kogoś kto główny nacisk kładzie na autentyczność odczuć akustycznego instrumentu. Nie wiem gdzie i kiedy byłaś na prezentacji tych instrumentów, ale wcale nie trzeba dysponować aż tak wygórowanym budżetem. Proponuję byś ograła sobie któryś z najnowszych modeli serii GP, których cena zaczyna się od 12 tys.

wladimir
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 06 lip, 2017

Wiele pianin akustycznych, które lata młodości ma już dawno za sobą nadal wspaniale brzmi natomiast jeżeli ma się odpowiednie zasoby finansowe, to jak najbardziej pianina hybrydowe należą do tych, którymi warto się bliżej zainteresować.

MuzycznaAnna
Posty: 16
Rejestracja: pt 31 sie, 2018

wt 25 wrz, 2018

ja pozostaje fanem akustyków, nawet uzywane mogą zostac doprowadzone do naprawde dobrego stanu, wrecz idealnego :)

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

ndz 25 lis, 2018

Zawsze jest coś za coś. Używane pianina akustyczne jak są w dobrym stanie na pewno są warte rozważenia, niestety nie każdy ma warunki na taki instrument i wtedy pianino cyfrowe jest dobrą alternatywą. Sklepy oczywiście konkurują pomiędzy sobą, kuszą swoimi promocjami, cenami, a różnica w cenach nowego pianina cyfrowego pomiędzy poszczególnymi sklepami wynika przede wszystkim z tego z jakiej dystrybucji dany instrument pochodzi. Często te z zagranicy są trochę tańsze tyle, że jak się później okazuje mamy znacznie krótszy okres gwarancyjny i w razie kłopotów możemy mieć problem, bo nasze serwisy nie usuną usterki w ramach gwarancji. Dlatego zanim się dokona zakupu zwłaszcza przez internet, warto sprawdzić czy to sklep polski czy zagraniczny. Pomijam już fakt, że np: Casio kupiony z polskiej dystrybucji nie tylko daje 5 lat gwarancji, ale też na wiele modeli w razie jakiegoś problemu oferuje serwis w domu klienta.

Wróć do „Pianino”