Alison88
Posty: 6
Rejestracja: ndz 04 gru, 2011

pn 12 gru, 2011

Myślicie że samodzielna nauka gry na fortepianie jest do zrealizowania? :-) Chodzicie na lekcje gry do nauczycieli, czy jesteście samoukami?

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

śr 14 gru, 2011

Samouk ma ciężej... Nigdy nie patrzysz na swoją postawę, możesz się nabawić nieprzyjemnych nawyków. Najłatwiej to zauważyć, gdy przy grze masz bóle nadgarstków czy kręgosłupa.

Ja uczyłem się podstaw wraz z nauczycielką. Teraz już nie gram (czasem siądę i coś brzdęknę, ale nie ćwiczę).

Alison88
Posty: 6
Rejestracja: ndz 04 gru, 2011

czw 15 gru, 2011

Ja jestem samoukiem :-D Przez kilka lat chodziłam na śpiew, teraz postanowiłam się przekwalifikować :-) Do nauczyciela chodzę tylko wtedy, gdy czegoś nie rozumiem z zakresu zasad muzyki albo mam problem z odczytaniem nut. Myślę, że samemu można nauczyć się grać ;-)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

sob 17 gru, 2011

Jednak nauczyciel jakiś tam czasem coś Ci podpowiada. Moim zdaniem to jest ten krok, który wyróżnia Cię od innych samouków - ułatwia Ci to sprawę :)

Okazało się, iż użytkownik waldek1004 został zakwalifikowany jako niezrozumiały (obcokrajowiec/troll, czy Bóg wie, co jeszcze) - jego wiadomości były niespójne. Udzielał on nieadekwatnych odpowiedzi (prawdopodobnie przy korzystaniu z translatora typu Google), przy czym oskarżał moderatora (mnie) o leczenie się w zakładzie psychiatrycznym. Rozumiem, że ktoś może mieć odmienne zdanie i nie zareagowałbym w ten sposób, gdyby nie chamskie zachowanie i brak poszanowania dla cudzego zdania (uznawanego zresztą nie tylko przeze mnie).

Użytkowniczkę Alison88 przepraszam za zaistniałą sytuację i usunięcie jej posta.

Pozdrawiam

Mateusz
Posty: 39
Rejestracja: czw 29 sie, 2013

wt 03 wrz, 2013

Ja nie chodziłem do nauczyciela i nauczyłem się wszystkiego samemu i jestem z tego dumny. Kiedyś wybrałem się na jedną lekcje to miałem tam kilka błędów, lecz reasumując było bardzo dobrze także uczcie się sami :)

Snake
Posty: 20
Rejestracja: wt 03 wrz, 2013

wt 03 wrz, 2013

Ja chodziłem po lekcje do nauczyciela i myślę, że to była właściwa decyzja, ponieważ on wskazał mi w jaki sposób unikać błędów.

Wróć do „Nauka gry dla początkujących”