drax
Posty: 23
Rejestracja: wt 08 lip, 2014

czw 11 cze, 2015

Ile waszym zdaniem kosztuje najtańszy keyboard do nauki? Siostra chciałaby grać i zbliżają się jej urodziny a fundusze mam ograniczone..

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

pt 12 cze, 2015

Nauczyć można się na wszystkim, nawet na zabawkach, ale zabawka na prezent to trochę nie bardzo..
Polecam na początek marki yamaha i casio. Spójrz na ten
http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/19/21 ... k-245.html

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

wt 16 cze, 2015

Ceny tych najtańszych z pięcioma oktawami zaczynają się już od 350 zł, niestety są to keyboardy bez dynamicznej klawiatury. Jednak naukę dobrze by było zacząć na instrumencie, który posiada dynamiczną klawiaturę, bo wtedy uczący się ma możliwość interpretacji dynamiki dźwięku (cicho - głośno). Do jednych z tańszych takich keyboardów, które posiadają dynamiczną klawiaturę należy Casio CTK-3200. Dodatkowo instrument ten wyposażony jest w funkcje edukacyjne, które na początku nauki są bardzo przydatne. Koszt tego modelu kształtuje się w granicach ok 600 zł.

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

pn 22 cze, 2015

nie wiem jak bardzo jesteś ograniczony finansowo, ale spokojnie za ok. 6 stówek będziesz mógł sobie pozwolić na zakup chociażby Casio CTK-3200. Moim zdaniem bardzo przyzwoity sprzęt. Skoro piszesz, że siostra chciałaby grać rozumie, że dopiero będzie szlifować swoje umiejętności, więc taki keyboard na stawienie pierwszych kroków w grze będzie dobrym wyborem. Jego atuty to dynamiczna klawiatura oraz i co najważniejsze funkcje edukacyjne, bardzo przydatne na początku nauki gry na instrumencie.

sanmateo915
Posty: 15
Rejestracja: pt 25 wrz, 2015

pn 28 wrz, 2015

dobry instrument można znaleźć już w granicach 400 zł.

sanmateo915
Posty: 15
Rejestracja: pt 25 wrz, 2015

pn 28 wrz, 2015

Ja również polecam Casio CTK 3200 instrument z dynamiczna klawiatura możliwości tworzenia sampli podłaczenie usb. Całkiem ładny wygląd i cenowo jest ok,.

Wróć do „Keyboard”