camelgd
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

wt 22 gru, 2015

Witam, poprzedzając mój wywód chciałbym się przywitać jako ze jestem nowy. Trosze wybaczcie ze nie przeczytałem wszystkich postów i mogę zadać głupie pytanie ale od dziecka marzyłem by nauczyć się gry na pianinie ale jak to w życiu bywać widać nie było to największe marzenie i zabrakło mi na nie czasu i zapału. Po wielu latach, będąc zaawansowanym 30 latkiem postanowiłem nadrobić pewne zaległości. Chciałbym zapytać Was o radę w sprawie wyboru keyboardu, takiego na początek - na którym mógłbym poznać podstawy. Nie mam wygórowanych wymagań, wierzę że jeśli uda mi się poduczyć to zacznę wybierać w bardziej profesjonalnym sprzęcie. Czy wszystkie keyboardy maja wyjścia słuchawkowe co by moja druga polówka nie musiała mnie ganiać z nożem po domu? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Budżet na początek pewnie skromny, do maksymalnie 1000zł jako że mam nadzieje że nie będzie to płonny zapał i szybko zamienię go (keyboard) na coś lepszego. Jeśli uważacie że gdzie popełniam błąd w założeniach z przyjemnością wysłucham innych opcji.

Pozdrawiam
Kamil

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

ndz 27 gru, 2015

Do tysiąca najlepiej wybierać wśród firm takich jak Casio lub Yamaha. Można też szukać na alegro i stronach tego typu, ale tak do nauki za 1000zł można już wybierać. :)
Raczej każdy model będzie miał gniazdo słuchawkowe. Poczytaj sobie któryś z tych poradników
https://hurtowniamuzyczna.pl/faq/30/key ... wania.html
https://muzyczny.pl/85_artykul_Jak-wybr ... board.html

camelgd
Posty: 2
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

wt 29 gru, 2015

Dziękuje za lekturę, zabieram się do czytania :)

Pozdrawiam

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

pt 29 sty, 2016

Do tysiąca to chyba najlepszą opcją będzie zakup casio ctk-4400, który ma pokaźny bank brzmień i rytmów, dysponuję 48 głosową polifonią i ma funkcje edukacyjną, która znacznie ułatwia pierwsze kroki w muzyce. Ewentualnie coś z yamahy, ale te tańsze modele dysponują tylko 32 głosową polifonię, co przy bardziej rozbudowanej grze może stać się uciążliwe.

Wróć do „Keyboard”