siasiksiak
Posty: 1
Rejestracja: pn 06 paź, 2014

pn 06 paź, 2014

Witam.

Mam problem ze swoim nowym instrumentem, wobec czego mam pytanie czy ktoś się z Was spotkał z takim syntem. Chodzi o Yamahę YS200 (następca DX-ów). Jest to instrument z roku 1988. Problem mianowicie mam taki, że instrument nie chce zapisywać żadnych brzmień "USER" ani innych ustawień. Mam do niego kilka instrukcji, przeszukałem googla we wszystkich znanych mi językach, zrobiłem kilkukrotny test i reset systemu. Pomaga mu na chwilę. Po dłuższym wyłączeniu z sieci znowu wracają mu jakieś dziwne krzaczki gdzieniegdzie i system z przed resetu (po chwilowym rozłączeniu z siecią tak się niedzieje). Cały czas wyświetla komunikat "BT" (czyli "battery low"), choć niecały tydzień temu wymieniałem mu baterię (energizer- więc chyba powinna chodzić). I w tym widzę problem. Z baterią właśnie. Ale jest świeża, więc problem jest pewnie natury elektronicznej. Czy ktoś z Was spotkał się może z takim problemem w swoim instrumencie, że po wymianie baterii dalej jest tak jak z przed jej wymiany? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Wróć do „Syntezatory”