maciej123m
Posty: 2
Rejestracja: ndz 10 lut, 2019

ndz 10 lut, 2019

Witam
Mam zamiar zacząć naukę gry na keyboardzie i mam pytanie czy dam radę grać na 61-klawiszowym keyboardzie nuty z pianina?
Kupuję głównie z myślą właśnie gry utworów z pianina tylko że nie stać mnie na pianino cyfrowe.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

czw 14 lut, 2019

Dać da radę, ale to jest męka i nie tylko ze względu na mocno ograniczoną ilość oktaw, ale przede wszystkim na rodzaj klawiatury. Ta, która jest w keyboardach nie nadaje się do grania fortepianówek. Jakieś półśrodki niestety w tej sytuacji się nie sprawdzą. Nawet najtańsza ważona klawiatura będzie lepsza od tej z keyboardu. Poza tym pianina cyfrowe nie są teraz wcale takie drogie. Jak nie stać Cię na jakiś najnowszy model, to zawsze można kupić jakiś model z przed dwóch, trzech lat. Najważniejsze żeby był to nowy egzemplarz, bo klawiatury ważone w pianinach cyfrowych mają to do siebie, że z czasem się zużywają. Może takie CDP-130 Casio, które teraz kosztuje poniżej 1,5k. Jest to bardzo fajne przenośne pianino cyfrowe z dobrą młoteczkową klawiaturą. Ostatnio Casio wypuściło nową linię modeli budżetowych CDP-S tyle, że tu już trzeba ok. 2k szykować. Tak więc sprawa do rozważenia, ale takie minimum to 1,5k musisz przeznaczyć na zakup instrumentu.

melodia
Posty: 57
Rejestracja: pn 18 sty, 2016

pt 15 lut, 2019

W 100% podpisuję się pod tym co napisał mój przedmówca. Można różnych sposobów próbować, ale to nic nie da i tak naprawdę to keyboard nie jest wstanie zastąpić pianina. Jedynym rozwiązaniem jest rozejrzeć się za jakimś budżetowym markowym pianinem cyfrowym, a Casio wydaje się być dobrym kierunkiem.

maciej123m
Posty: 2
Rejestracja: ndz 10 lut, 2019

sob 16 mar, 2019

Okej, dzięki za odpowiedź.

Wróć do „Keyboard”