antosia
Posty: 1
Rejestracja: śr 28 lis, 2018

śr 28 lis, 2018

Dzień dobry,
chcę kupić dziecku pianino do nauki gry. Ze względów lokalowych chodzi o pianino cyfrowe. Wolałabym nowe, ale może warto jednak używane kupić.
Jak jest wasza opinia na temat używanych instrumentów czy warto, czy może lepiej na nowy się zdecydować.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

śr 28 lis, 2018

Odpowiadając na Pani pytanie, moim osobistym zdaniem do nauki najlepsze jest pianino akustyczne, ale skoro z jakiś względów nie może sobie Pani na taki instrument pozwolić, to jeżeli ma to być pianino cyfrowe, to zdecydowanie doradzałbym kupno nowego instrumentu. Postaram się to Pani w jak najlepszej formie uzasadnić.
Klawiatury ważone, które znajdują się w pianinach cyfrowych niestety z biegiem lat bardzo się zużywają. Raczej nie ma szans by kupiła Pani lekko używany instrument w okazyjnej cenie, bo jak ktoś sprzedaje dobry egzemplarz, to i chce wziąć rozsądne pieniądze, a i tak zawsze nigdy nie będziemy pewni co do faktycznego stanu instrumentu.
W tej sytuacji zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup nowego instrumentu, na który oczywiście dostajemy gwarancję na jakiś tam okres czasu. I tutaj przy zakupie warto też sobie dobrze sprawdzić jakie dany producent czy dystrybutor daje nam warunki tej gwarancji. Tak dla przykładu nie chcąc tu zbytnio szczegółowo wchodzić w poszczególne marki czy modele podam tylko, że kupując np: pianino cyfrowe Casio z polskiej dystrybucji, będzie miała Pani 5 letni okres gwarancyjny i w dodatku w razie jakiejś usterki serwis przyjeżdża do Pani domu, bez konieczności wysyłania instrumentu do serwisu.
Kupując taki sam model w sklepie zagranicznym, nie ma Pani takich warunków. Gwarancja z reguły opiewa na 2 lata, a jak coś się zebździ, to trzeba wysyłać zagranicę i czekać nieraz i miesiącami na zwrot.

Wróć do „Pianino”