krycha
Posty: 3
Rejestracja: wt 30 maja, 2017

śr 19 wrz, 2018

Córka od ponad roku uczy się gry na keyboardzie, ale to nie jest to o co jej do końca chodziło. Dlatego udało mi się trochę zaoszczędzić i postanowiłam już jej kupić pianino cyfrowe. Pytanie jakie najlepiej kupić, bo różne opinie krążą o rożnych instrumentach i czy warto inwestować w drogie pianino cyfrowe czy nie, bo spotkałam się z opinią, że często klawiatura w tych za 4-5 tysięcy jest taka sama jak w tych za 3 tysiące, a różnica jest tylko w brzmieniach, efektach itp ?

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

śr 19 wrz, 2018

I rzeczywiście tak w wielu przypadkach jest, gdzie klawiatura w danej serii jest taka sama zarówno w modelach za 3 jak i za 5k. Dlatego jak nam specjalnie nie zależy na tzw. dodatkowych bajerach typu: symulatory, rejestratory, efekty, to warto kupić jakiś tańszy modele. Dlatego polecam zainteresować się np: Casio AP270, który jest najniższym modelem z tej serii, ale ma bardzo dobrą klawiaturę, która jest identyczna jak w znacznie droższych modelach.

MuzycznaAnna
Posty: 16
Rejestracja: pt 31 sie, 2018

wt 25 wrz, 2018

dobre pytanie, jak dla mnie nie ma co inwestować w super drogi sprzęt, lepiej kupić tanszy, a jesli córka bedzie chciała nadal grac i bedzie jej to wychodziło dobrze, można pomyśleć nad tym droższym w postaci "prezentu" później :)

Wróć do „Pianino”