mistral
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11 cze, 2017

ndz 11 cze, 2017

Witajcie,

Planuję zakup pianina cyfrowego i mam w tej kwestii spory dylemat.
Całe życie grałem na akustyku. W dzieciństwie brałem też lekcje, także wszystkie nawyki, jakie posiadam zostały wypracowane na pianinie akustycznym.

Aktualnie planuję powrócić do gry (lekcje z nauczycielem) i planuję w związku z tym zakup pianina cyfrowego. Niestety ze względu na miejsce zamieszkania, nie mam możliwości posiadania akustyka.

Generalnie 2 dni w tygodniu (weekend) mam dostęp do akustyka w domu rodzinnym, przez pozostałe 5 dni będę miał dostęp tylko do planowanego pianina cyfrowego.

No i właśnie... prosiłbym o porady - co kupić? Jeżeli chodzi o brzmienie, jestem raczej zdecydowane na Kawai. Gram głównie klasykę i brzmienie Kawai mi bardzo odpowiada. Kwestia zasadnicza to budżet - mógłbym na instrument przeznaczyć 5000 zł, jednak czytałem, że różnica np. pomiędzy Kawai KDP90, a Kawai CN27 nie jest duża i w gruncie rzeczy, na "dobrą" klawiaturę trzeba by już wydać 7000 zł, czyli np. Kawai CA17.

Bardzo prosiłbym Was o komentarza i doradztwo.

Pozdrawiam!

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

pn 12 cze, 2017

Aż się prosi spytać gdzie mieszkasz, że nie możesz mieć akustyka, bo to pewno byłoby dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Skoro brzmienie kawai Ci najbardziej odpowiada, to specjalnie nie ma co Ci tu doradzać. Klawiaturę musisz sam osobiście sobie poogrywać w poszczególnych modelach i zdecydować, która Ci najlepiej odpowiada, CA na pewno jest warta uwagi choć w KDP też ładnie pracuje. Jeżeli nie chcesz za dużo wydać, to KDP jest wartym rozważenia, choć w tej półce jest już wybór wśród znacznie nowszych modeli innych marek. W zasadzie to bym więcej mógł mieć uwag do brzmienia kawai niż klawiatury i tu proponuję na żywo dobrze wsłuchać się we współbrzmienie granych kilku dźwięków w dolnym rejestrze. Zagraj sobie jakikolwiek akord i dobrze się wsłuchaj. Jak dla mnie to kawai ma problem z tym i to praktycznie chyba w każdym modelu.

trafiony
Posty: 39
Rejestracja: pt 10 mar, 2017

śr 14 cze, 2017

Ktoś kto "całe życie" gra na pianinie powinien wiedzieć czego oczekuje od instrumentu. Osobiście nie bardzo rozumiem jakiej pomocy oczekujesz, bo nikt za Ciebie nie usiądzie i nie zagra. Jeżeli miałbym Ci cokolwiek doradzić, to raczej wizytę w sklepie i ogranie poszczególnych modeli a nie bierne czytanie o nich. I nie warto koncentrować się tylko na jednym producencie, bo to mocno ogranicza wyważenie co jest rzeczywiście lepsze.

Nordomus
Posty: 2
Rejestracja: czw 28 wrz, 2017

wt 10 paź, 2017

Coś słabo tu forum podpowiada, trochę późno ale może jeszcze komuś się przyda:

"No i właśnie... prosiłbym o porady - co kupić? Jeżeli chodzi o brzmienie, jestem raczej zdecydowane na Kawai. Gram głównie klasykę i brzmienie Kawai mi bardzo odpowiada. Kwestia zasadnicza to budżet - mógłbym na instrument przeznaczyć 5000 zł, jednak czytałem, że różnica np. pomiędzy Kawai KDP90, a Kawai CN27 nie jest duża i w gruncie rzeczy, na "dobrą" klawiaturę trzeba by już wydać 7000 zł, czyli np. Kawai CA17. "

Dokładnie tak, w tym przedziale CA17 jest bardziej warte uwagi. W tych okolicach jeszcze Roland HP 603- polecam przetestować, ale jest sporo droższe bo chyba koło 8000, na używki moim zdaniem warto polować jeśli komuś się nie spieszy. Ogólnie w okolicach 5000 niestety nie ma super fajnych cyfrowych i jeśli ktoś ma możliwość to warto trochę więcej dołożyć, żeby mieć któryś z tych wyższych modeli Roland, Kawai czy Casio, ale jak nie ma takiej możliwości to po prostu trzeba potestować to co jest w zasięgu budżetowym.

sid1969
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 cze, 2017

śr 11 paź, 2017

Kawai CN25, są oferty w kilku sklepach za 4699 zł z dostawą gratis, po negocjacjach można uzyskać cenę ok 4500, np tutaj:
http://sklepmuzycznydemo.pl/kawai-cn-25-...frowe.html
https://trytonmusic.com/pl/p/Pianino-cyf...CN25R/1895
gwarancja 2 lata producent i 1 rok sklep
dokładając 1 tysiac jest juz większy wybór ale nie wiem czy warto, dopiero od 7-8 tysięcy chyba zauważalnie lepszy sprzęt jest

Przed zakupem pianina warto trochę poczytać w necie np. tutaj na blogu
http://www.elpiano.pl/blog/jakie-pianino...4000z.html
ale przede wszystkim przed zakupem ograć konkretne pianino.
Ja byłem zdecydowany na kawai KDP90 za ok 3500 zł, jednak wpadła premia i kupiłem w końcu kawai CN25 za 4490 zł.
Graja na nim córki, 10 i 13 lat, są bardzo zadowolone, a pianino gra i wygląda doskonale.

mczay
Posty: 1
Rejestracja: pt 11 maja, 2018

pt 11 maja, 2018

Z takim budżetem na pewno znajdziesz jakiś świetny model. Nie znam Twoich oczekiwań względem instrumentu, dlatego uważam, że najrozsądniej będzie skorzystać z oferty sklepu internetowego https://pianostore.pl/ - zobaczyć, co ma nam do zaoferowanie i wybrać coś, co się w niej znajduje. Takie jest przynajmniej moje zdanie... Ten sklep umożliwia zakup instrumentów na raty, co również jest super sprawą!

Wróć do „Pianino”