Aleksander
Posty: 2
Rejestracja: wt 03 paź, 2017

wt 03 paź, 2017

Cześć.
Proszę o poradę, moja 6,5 letnia córka szykuje się do pójścia do szkoły muzycznej,na razie gra na plastikowym keyboardzie . Jest na początku nauki u nauczyciela. Nie mamy warunków by mieć pianino.
Chciałbym jej kupić pianino przenośne z dobrą klawiaturą na początek, nie chce też wydawać dużych pieniędzy ponieważ to początek drogi muzycznej, ale też nie chciał bym dziecku robić pod górkę klawiaturą skrajnie inna niż te które będzie miała w szkole(wiadomo że tam są drewniane pianina itd), pomyślałem że klawiatura z systemem młoteczkowym będzie namiastką zbliżoną do prawdziwego pianina . Czy szukać używanego instrumentu czy lepiej kupić z najniższej półki klawisz z taką klawiaturą? co wybrać?

Dziękuję i pozdrawiam.

sid1969
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 cze, 2017

śr 04 paź, 2017

http://www.elpiano.pl/blog/jakie-pianin ... 4000z.html

ja osobiście dopłaciłem troszkę i kupiłem kawai CN25 za 4490 zł
poniżej 3 tysięcy trudno będzie cos kupić sensownego, chyba ze sama klawisze
trzeba brać pod uwagę również ze elektronika szybko sie starzeje, wiec nie ma sensu wywalać zbyt duzo kasy,
jeśli nie wiemy jak długo dziecko będzie grało

Aleksander
Posty: 2
Rejestracja: wt 03 paź, 2017

śr 04 paź, 2017

Zakładamy że całą podstawówkę raczej na pewno......

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

pt 13 paź, 2017


trafiony
Posty: 39
Rejestracja: pt 10 mar, 2017

czw 01 mar, 2018

Używanego stage piana nie ma co kupować, bo ważna klawiatura z czasem się dość mocno zużywa. Niema też co zbytnio szaleć finansowo, bo jeżeli chodzi o samą klawiaturę, to ta za 2,5k wcale nie będzie jakość rażąco gorsza od tej za 4,5k. A w niektórych przypadkach jest to nawet ten sam mechanizm. Jak ma dziecku starczyć instrument na całą edukację w szkole podstawowej, to raczej bym też skłaniał się do wyboru tego producenta, gdzie gwarancja będzie najdłuższa. Niektóre marki nawet na budżetowe modele dają 5 lat.

Wróć do „Pianino”