Karozo
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 maja, 2017

czw 11 maja, 2017

Hej, co byście polecili z pianin cyfrowych dla ucznia szkoły muzycznej?
Chodzę do 3 kl. działu młodzieżowego, do tej pory mogłem korzystać do woli z pianina które było w domu kultury, ale niestety dyrekcja się zmieniła i możliwości już takiej nie mam. Tak czy inaczej i tak już od dłuższego czasu były przymiarki by kupić instrument.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 11 maja, 2017

A dla czego cyfrowe? Dla ucznia szkoły muzycznej lepsze by było akustyczne. Używane można za niewielki pieniądze kupić w dobrym stanie. Jeżeli jednak cyfrowe, to przede wszystkim szukaj takiego, które będzie miało naprawdę dobrą klawiaturę. To ważne, zwłaszcza dla osoby uczącej się w szkole muzycznej. Oczywiście można kupić cyfrowe z klawiaturą niemal identyczną jak w dobrych akustykach, ale to są spore koszty takiego instrumentu. Przede wszystkim podaj budżet jaki masz, bo to kwestia zasadnicza, gdzie szukać i wtedy będzie można coś doradzić.

Karozo
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 maja, 2017

czw 11 maja, 2017

Jeszcze póki co wszystko zależy od rodziców, ale odkładają na ten zakup od początku jak zacząłem chodzić do szkoły muzycznej, więc kilka tysięcy już jest uzbierane.

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

czw 11 maja, 2017

Jak już kilka tysięcy odłożonych jest to bardzo dobrze, bo jest się czym rządzić. Są tacy co mają kilka setek i chcę kupić dobre piano :mrgreen:
Czy widziałeś może hybrydowe pianina? Jeżeli nie, to się zapoznaj z nimi bo to może być to czego szukasz.

Karozo
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 maja, 2017

czw 11 maja, 2017

Nie nigdy nie widziałem tych instrumentów, a czym one się różnią od zwykłych cyfrowych.
Pewno cena ich też jest niewąska.

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

czw 11 maja, 2017

W hybrydowych masz pełny mechanizm jak w akustykach, tylko zamiast strun masz elektronikę, no i oczywiście klawiatura drewniana.

Karozo
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 maja, 2017

pt 12 maja, 2017

To rzeczywiście fajna opcja by była, a ile taka dobra hybryda kosztuje?

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

pt 12 maja, 2017

Markowe hybrydy zaczynają się tak mniej więcej od 12-13 tysięcy w górę, ale można i 60-70k wydać :mrgreen:

brian
Moderator
Posty: 419
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

ndz 21 maja, 2017

Nie wiem czy budżet pozwala, ale polecam zwrócić uwagę na tego Korga
https://muzyczny.pl/167074_Korg-LP-180-BK-pianino-cyfrowe.html

Karozo
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 maja, 2017

pt 02 cze, 2017

No cóż, mmm...
zdecydowanie jestem bardziej zainteresowany instrumentem z wyższej półki.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pt 02 cze, 2017

Podaj budżet jaki ma przeznaczony na zakup pianin.

Karozo
Posty: 6
Rejestracja: czw 11 maja, 2017

pn 05 cze, 2017

Raczej spor część instrumentu będzie w kredycie :-)
Raczej nie zamierzałem poza 10 wychodzić, ale raz się żyje, więc jak będzie trzeba to się przekroczy za 2-3 tysie.

wiaderny
Posty: 21
Rejestracja: śr 12 kwie, 2017

pn 05 cze, 2017

To w takim budżecie będziesz miał do wyboru Kawai CA97 lub Casio GP300, są to instrumenty godne wymagającego pianisty.

Idal
Posty: 2
Rejestracja: pt 09 cze, 2017

pt 09 cze, 2017

Mam podobny problem i też szukam instrumentu dla córki, która chodzi do szkoły muzycznej. Czy tańsze instrumenty te co są po 2,3 tysiące to się nie nadają dla ucznia szkoły.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pt 09 cze, 2017

Ćwiczyć można na każdym, tutaj temat akurat zszedł na instrumenty wyższej klasy. Wiadomo, że im lepsze pianino tym lepiej, ale i na tańszych można grać. Najważniejsze są chęci i systematyczne ćwiczenie, a klasę instrumentu dopasowuje się do swoich możliwości finansowych.

Idal
Posty: 2
Rejestracja: pt 09 cze, 2017

pt 09 cze, 2017

to do 3000 zł jakie pianino byś polecił?

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pt 09 cze, 2017

Tak w ogóle to do nauki polecam kupić akustyczne, tyle że nowe to jest wydatek kilkanaście tysięcy złotych, używane w dobrym stanie kupimy za 3-4 tys. Jeżeli już cyfrowe, to z tych budżetowych warto zobaczyć rolanda fp30, kawai es-100, casio px-160. To są budżetowe pianina cyfrowe z dobrą klawiaturą ważoną.

sid1969
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 cze, 2017

pn 19 cze, 2017

Dzień dobry,
jeszcze tydzień temu byłem zdecydowany na zakup pianina cyfrowego kawai KDP 90, cena zgodna z budżetem ok 4 tys zł, osłuchane przeze mnie i moje córki w salonie muzycznym. Wszystko było ok klawiatura i brzmienie oraz bardzo dobre opinie specjalistów oraz użytkowników. Praktycznie nie spotkałem się ze złymi opiniami na temat tego pianina. Wczoraj natomiast "wpadłem" przypadkiem na ofertę pianina Kawai CN25.
Różnice w pianinach na korzyść CN25:
Rodzaj klawiatury
Advanced Hammer Action IV-F (AHA IV-F) - kawai KDP90
Responsive Hammer III (RH III) z wymykiem oraz potrójnymi sensorami; powierzchnia klawiszy imitująca kość słoniową - kawai CN25
Procesor dźwięku
Sound Source Harmonic Imaging™ (HI), 88-key piano sampling - kawai KDP90
Sound Source Progressive Harmonic Imaging™ (PHI), 88-key piano sampling - kawai CN25

Jeszcze z ważnych rzeczy CN25 ma mocniejsze nagłośnienie 2x20W ( KDP90 2x23W) oraz łącze USB. Reszta praktycznie taka sama, no może CN25 ma więcej brzmień oraz funkcji, dla mnie nie bardzo istotnych.
I teraz pytanie zasadnicze, czy warto dla tych zmian dopłacić 1000 zł (kawai CN25 można już kupić za 4600zł. Moje córki chodzą do szkoły muzycznej, teraz pójdą do 5 klasy gdzie drugi instrument to fortepian. Do tej pory męczyły się na keyboardzie i pożyczonym pianinie. Oczywiście przyszłości córek nie wiąże z jakimś wielkim graniem zawodowym:), ale dopóki sprawia im to przyjemność niech tak będzie. Nie wiem tez jak to wygląda z trwałością pianin cyfrowych? Może teraz kupić tańszy instrument, a za 5 lat kolejny ale już droższy? gwarancja pianin to 3 lata.

pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

wt 20 cze, 2017

CN25 ma lepszą klawiaturę z wymykiem, ale czy na tyle lepszą od KDP, żeby ponad tysiaka dokładać, to już musisz sam ocenić. W tym przedziale jest spory wybór, więc jest się nad czym zastanawiać. Niech dziewczyny pograją sobie jeszcze np: na Rolandzie F140, który cenowo jest pomiędzy CN a KDP. Z bardziej budżetowych opcji niech przetestują Casio AP260.

Wasia
Posty: 2
Rejestracja: pt 23 cze, 2017

pt 23 cze, 2017

Dzień dobry,
mam podobny problem i też szukam najlepszego rozwiązania dla mnie. Mój budżet jest jeszcze skromniejszy od wymienianych tu sum. Mogę na instrument przeznaczyć nie więcej jak 2500 zł. Co w takim budżecie możecie polecić?

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

pt 23 cze, 2017

Z budżetowych instrumentów poleciłbym Ci PX-160, który ma jedną z lepszych w tej półce cenowych klawiatur opartych na potrójnych sensorach.

Wasia
Posty: 2
Rejestracja: pt 23 cze, 2017

pt 23 cze, 2017

a czy to jest klawiatura ważona czy równoważona?

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

pt 23 cze, 2017

Jest to klawiatura ważona młoteczkowa odwzorowująca klawiaturę akustyka tzn. w dolnych tonach klawisze są ciut cięższe niż w górnych.

Wróć do „Pianino”