Roksana
Posty: 2
Rejestracja: śr 26 kwie, 2017

śr 26 kwie, 2017

Czy w ogóle jest to możliwe? Do tej pory miałam do czynienia z pianinami akustycznymi, ale od jakiegoś czasu zaczęłam interesować się też cyfrowymi. Te co miałam okazję ostatnio zobaczyć i przetestować niezbyt mi podeszły. Praca klawiatury, taka jakaś nienaturalna. Jak wy to postrzegacie?

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

czw 27 kwie, 2017

Ciężko jest dorównać pianinom cyfrowym pianinom akustycznym, choć ta różnica staje się coraz mniejsza. Jeżeli szukasz klawiatury dobrze odzwierciedlającą instrument akustyczny, to najlepiej ograj sobie instrumenty hybrydowe. Ich pracę można porównać do instrumentu akustycznego ponieważ ich mechanizm jest oparty na technologii tradycyjnych pianin.

Roksana
Posty: 2
Rejestracja: śr 26 kwie, 2017

czw 27 kwie, 2017

Chodzi Ci o te cyfrowe co wyglądają prawie tak samo jak akustyczne i kosztują po 20, 30 tysięcy? Nie wiem czy jest sens siadać, bo i tak na takie mne chyba nigdy nie będzie stać :-(

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

czw 27 kwie, 2017

Testowanie nic nie kosztuje, a będziesz miała porównanie jak to wygląda. Poza tym nie trzeba mieć 20 czy 30 tys, by rozważać taki instrument. Ceny pianin hybrydowych zaczynają się mniej więcej od 12 tys zł.

Wróć do „Pianino”