WoW
Posty: 5
Rejestracja: czw 06 kwie, 2017

czw 06 kwie, 2017

Dużo się mówi na ten temat, ale czy tak naprawdę można uzyskać w cyfrowym instrumencie 100% brzmienie fortepianu akustycznego, tak z jego wszystkim takimi najdrobniejszymi detalami? Jak tak, to gdzie?

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

czw 06 kwie, 2017

To żeś poprzeczkę zawiesił :mrgreen:
Moim zdaniem technologia jest teraz tak wyśrubowana, że jesteśmy w stanie teraz w 99% oddać cała naturalność brzmienia akustycznego w formie cyfrowej. To czy taki idealny dźwięk kiedykolwiek powstanie, mam co do tego wątpliwości, ale te odstępstwa są tak minimalistyczne w tej najwyższej klasie instrumentach, że nawet bardzo wyczulone ucho muzyczne nie jest w stanie tak naprawdę rozróżnić dźwięk który usłyszy w słuchawkach, czy był zagrany na instrumencie akustycznym czy cyfrowym. Myślę, że jak szukać takich idealnych brzmień, to możemy je znaleźć w dobrych profesjonalnych wtyczkach VST i pianinach hybrydowych.

WoW
Posty: 5
Rejestracja: czw 06 kwie, 2017

pt 07 kwie, 2017

Hybrydowe instrumenty, są ciekawymi tworami muzycznymi, ale ich cena jest równa z dobrej klasy akustykami.

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pt 07 kwie, 2017

No tutaj bym się tak do końca nie zgodził, bo dobrej klasy akustyk kosztuje 30-40 tysięcy, a już za kilkanaście tysięcy, czyli mniej więcej za mniej niż połowę ceny dobrego akustyka, kupimy bardzo dobrej klasy pianino hybrydowe. Tańszą opcją są jeszcze wspomniane przeze mnie wtyczki, bo powiedzmy za ok 5k, kupimy bardzo dobrą klawiaturę sterującą, do tego potrzeba nam jeszcze w miarę rozsądny laptop najlepiej mac, profesjonalna wtyczka i gramy. Tyle, że to raczej do studia bardziej się nadaje niż do salonu. Hybrydowe oprócz swoich walorów i możliwości technicznych, maja jeszcze wygląd.

WoW
Posty: 5
Rejestracja: czw 06 kwie, 2017

pn 10 kwie, 2017

a który z producentów cyfrowych pianin ma najlepsze brzmienie fortepianowe?

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pn 10 kwie, 2017

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, które brzmienie jest najlepsze, bo jeden pianista będzie woleć brzmienie jaśniejsze inny trochę bardziej ciemniejsze, a jeszcze inny bardziej ostre czy łagodne. Są to indywidualne preferencje, dlatego też przy prestiżowych konkursach często pianiści maja do wyboru kilka instrumentów. Tak samo jest z instrumentami cyfrowymi, każdy producent ma swoje brzmienie. Yamaha ma własne i próbkuje swoje najlepsze fortepiany, Kawai to samo, a np: Casio do swojej flagowej serii GP ma zaimportowanego Bechsteina.

Wróć do „Pianino”