dorothey
Posty: 1
Rejestracja: czw 20 paź, 2016

czw 20 paź, 2016

Na początku zaznaczę że mam zerowe pojęcie o syntezatorach, do tej pory grałam tylko na gitarze :) Od kilku lat słucham jednak muzyki w której syntezatory to podstawa, czyli takie gatunki jak new wave, new romantic czy synthpop i nie ukrywam, że strasznie zafascynowały mnie te dźwięki, więc sama chciałabym spróbować coś stworzyć. Znalazłam kilka modeli, które mi się spodobały (Roland JD-XI, Roland JUNO-Di czy Novation Ultranova) i od dłuższego czasu przymierzam się do zakupu, jednak tu zaczyna się problem, bo właściwe nie wiem, jak taki syntezator... działa :shock:
Mam na myśli to, że po prostu nie mam pojęcia, czy potrzebuję do tego jakiegoś programu komputerowego, czy te efekty, które są tam od początku to jedyne co można z takiego syntezatora "wykrzesać", czy można tworzyć i w jakiś sposób wgrywać tam własne efekty, jak je tworzyć... no kompletna niewiedza z mojej strony, jednak bardzo mi zależy, a nie wiem, czy doszłabym do tego wszystkiego sama.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

pt 28 paź, 2016

Na syntezatorze gra się tak jak na kyboardzie, a różnica olega na brzmieniu, a raczej na setkach brzmień. Syntezator ma za zadanie jak ajwierniej odwzorować znane brzmienia i pomóc w tworzenu nowych. Oprogramowanie dostajesz razem z zakupem i często można je pobrac za darmo ze strony producenta, choć na pewno można też kontrolować brzmienia bezpośrednio z poziomu instrumentu. Najlepiej zobaczyć kilka modeli i poczytać ich specyfikację.
https://muzyczny.pl/119532g_Instrumenty-klawiszowe-Syntezatory.html?s=3&p=0&t=3&r=3&q=20
https://hurtowniamuzyczna.pl/offer/16/klawisze-syntezatory.html

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

śr 07 gru, 2016

Zainteresuj się modelem PS-5S, świetny instrument dający ogrom możliwość tworzenia własnych brzmień oraz edycji tych fabrycznych. Do tego pełnowymiarowa klawiatura ważona oparta na potrójnych sensorach, którą możesz sobie podzielić nawet na cztery części.

Wróć do „Nauka gry dla początkujących”