pawel512
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 paź, 2016

wt 11 paź, 2016

Witam


Od 8 miesiecy mam yamahe psr 343 i powoli trace motywacje do dalszej nauki gry. Podejrzewam, ze moze to byc wina zbyt slabej jakosci dzwieku tego keyboarda, przez co sie zniechecam. Ucze sie grac samodzielnie właśnie od czasu kupienia tego keyboarda, czyli 8 miesięcy i poki co najtrudniejszy utwor jaki potrafie zagrac to 'amelie comptine d'un autre ete'. Mam nadzieje, ze rozwiazaniem mojego problemu bedzie kupno pianina z prawdziwego zdarzenia, cyfrowego, bo akustyczny jest chyba dla poczatkującego gracza bez sensu, i w ogóle to za droga sprawa.
Nie znam sie na pianinach, nie wiem, czy oplaca sie kupowac uzywane, czy lepiej kupic nowe. Nie wiem tez czym sie charakteryzuje dobre pianino cyfrowe. Chcialbym tez, aby byla mozliwosc zwrotu pianina bez podania przyczyny (jesli jest takie cos w ogole mozliwe?)
Max kwota jaka moge wydac to 2000zl.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

śr 12 paź, 2016

Trochę mały budżet na dobrej klasy klawiaturę. Jak masz możliwość to dorzuć kilka stówek i wybór będziesz miał pięciokrotnie większy. Jak koniecznie chcesz się zmieścić w 2 tys, to chyba jedynie klawiatura cdp-130 najładniej pracuje w tej klasie instrumentów, a brzmienia pianin są naprawdę na niezłym poziomie.

pawel512
Posty: 2
Rejestracja: wt 11 paź, 2016

ndz 16 paź, 2016

A te pianina bylyby naprawde o wiele lepsze po dolozeniu paru stow? O jakich pianinach mowimy?

Co myslisz o np roland fp30 albo yamaha p115? ( to drugie mam mozliwosc kupic za 2330zl)

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 17 paź, 2016

raczej by porywał się na fp30, ewentualnie na px-160. Obydwa modele prawują na potrójnych sensorach, i naprawdę zajebiście brzmią. W serii p jak dla mnie klawiatura jest kijowa.

Wróć do „Pianino”