masseur
Posty: 3
Rejestracja: śr 24 lip, 2013

śr 24 lip, 2013

Chcę kupić pianino. Waham się nad cyfrowym i akustycznym. Wolałbym akustyczne, ale nie wiem jak wypadają w kategorii cena-jakość, w porównaniu z cyfrowymi.

Kolega ma takie cyfrowe pianino: http://www.pianina.pl/sklep/yamaha-clp-430-pianino-cyfrowe.html
Ile musiałbym wydać kasy na NOWE pianino akustyczne, które pod względem jakości dźwięku wypadnie nie gorzej od podanego wyżej pianina cyfrowego? Prosiłbym o przykłady konkretnych modeli.

PS Warto kupić używane pianino akustyczne ?

treader
Posty: 13
Rejestracja: ndz 14 kwie, 2013

czw 25 lip, 2013

Widzę, że już jesteś zdecydowany na cyfrowe i oczekujesz potwierdzenia tego :)
Potwierdzam - trzeba iść z duchem czasu.
Czy brałeś pod uwagę firmę Kurzweil ? MP 20 - mechanizm klawiszowy b.dobry a brzmienie rewelacyjne.
http://keyboard-nauka.blogspot.com/2013/07/kurzweil-mp-20-sr.html

Maillite
Posty: 21
Rejestracja: pn 19 sie, 2013

śr 28 sie, 2013

A skąd wytrzasnąć 12 tysi? :D Za 5,6 można kupić to http://sklepmuzycznyonline.pl/p2162,casio-ap-650-bk-pianino-cyfrowe.html Moim zdaniem też jest bardzo dobre.

Rafal
Posty: 41
Rejestracja: czw 29 sie, 2013

ndz 01 wrz, 2013

Zainteresuj się pianinem cyfrowym, ponieważ wiele osób poleca taki sprzęt a przede wszystkim jest on bardzo nowoczesny i będziesz mógł dzięki temu w krótkim czasie zmienić swoje nastawienie. Bardzo dużo ludzi ogranicza się do jednego rodzaju starego sprzętu i dlatego go poleca! Ale dlaczego ? :)

Mateusz
Posty: 39
Rejestracja: czw 29 sie, 2013

ndz 01 wrz, 2013

Rafal pisze:Zainteresuj się pianinem cyfrowym, ponieważ wiele osób poleca taki sprzęt a przede wszystkim jest on bardzo nowoczesny i będziesz mógł dzięki temu w krótkim czasie zmienić swoje nastawienie. Bardzo dużo ludzi ogranicza się do jednego rodzaju starego sprzętu i dlatego go poleca! Ale dlaczego ? :)


Oczywiście, że z przyzwyczajenia! Musisz zapamiętać, że ludzie bardzo przywiązują się do wielu rzeczy a później musi być bardzo duży skok aby przeszli na coś innego.

Maillite
Posty: 21
Rejestracja: pn 19 sie, 2013

pt 06 gru, 2013

Ja stanowczo obstaję za pianinem akustycznym np https://muzyczny.pl/119519g_Instrumenty ... 0&r=3&q=10 :)

Tip
Posty: 51
Rejestracja: wt 19 lis, 2013

pt 06 gru, 2013

Jestem zwolennikiem brzmienia akustycznego, problem w tym, że za takie pianino trzeba nieźle zabulić, jeśli Cię stać to ok, jeśli wolisz zaoszczędzić to łap
http://muzyczny.pl/145616_Yamaha-YDP-14 ... ander.html

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

śr 02 gru, 2015

zdecydowanie akustyczne, jeszcze dłuuugo żadne nawet najlepsze cyfrowe nie zastąpi akustyka

Natalka90116
Posty: 5
Rejestracja: czw 03 gru, 2015

czw 03 gru, 2015

Sama gram od dwóch lat na pianinie i moim zdaniem akustyczne jest o wiele lepsze od cyfrowego. I nie tylko pod względem dźwięków jakie wydaje ale też pod względem stylistycznym ;) Lecz zazwyczaj ceny są wysokie akustycznych , ale moim zdaniem warto . Choć też zależy ile grasz na pianinie :)

pianini
Posty: 22
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

wt 22 gru, 2015

akustyczne ma duszę, którego niestety nigdy nie będzie posiadał instrument cyfrowy.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 28 gru, 2015

Bez wątpienia pianino akustyczne jest instrumentem, który najlepiej się sprawdza przy nauce i to co już tu napisano, ma duszę. Niestety nie zawsze warunki lokalowe czy finansowe pozwalają na to by taki instrument posiadać w swoim domu. Dla tego też pianino cyfrowe jest bardzo dobrym i rozsądnym rozwiązaniem zwłaszcza, że technologia jest już na takim poziomie, że coraz bardziej realnie odzwierciedla pianina akustyczne. Za stosunkowo nie duże pieniądze, bo za ok. 2,5 - 3,5 tys. kupimy już dobrej jakości nowe pianino cyfrowe. Akustyczne nowe kosztuje kilkukrotnie więcej, a za używane w miarę dobrej jakości trzeba zapłacić ok 3 tys.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

ndz 22 maja, 2016

Nie jest problemem w rozstrzygnięciu które z pianin jest lepsze, bo to nie od dziś jest wiadomym, że instrumenty akustyczne zawsze będą pierwowzorem i bezapelacyjnie bardziej wartościowymi instrumentami. Problem raczej, w tym kto ma jakie możliwości. Bo jak za 2k mam kupić 200 kg 90 letniego złomu nadającego się tylko do porąbania na opał z ramą na złom, to ja osobiście wolałbym za to kupić chociaż by najtańszy z cyfrowych modeli casio i sobie coś pograć.

pianista
Posty: 17
Rejestracja: ndz 10 lip, 2016

ndz 10 lip, 2016

Rozwiązaniem tego sporu są instrumenty hybrydowe, które łączą w sobie dwie technologie: nowoczesną - cyfrową z niezastąpionymi tradycyjnymi rozwiązaniami mechanicznymi. Sam od wielu lat grałem tylko na pianinach akustycznych. Cyfrowe instrumenty zwyczajnie mi nie podchodziły. Jakiś czas temu byłem ze znajomym w sklepie muzycznym, by pomóc mu w wyborze a raczej utwierdzić go tylko w jego słusznej decyzji. To co zobaczyłem przeszło moje jakiekolwiek wyobrażenie o instrumencie. Nie wierzyłem, że tak technika poszła naprzód, a jakość brzmienia może być tak rewelacyjna. Do tego ta precyzyjność klawiatury. Jak się okazało, tym cudem techniki i tradycji okazał się najnowszy instrument hybrydowy Casio GP. Dopiero później dowiedziałem się, że brzmienia jak i cały mechanizm zaczerpnięty został z koncertowego C. Bechstein.

Wróć do „Pianino”