zenek
Posty: 2
Rejestracja: ndz 22 maja, 2016

ndz 22 maja, 2016

cześć, od lat jadę diso polo, mam sporo różnych doradców w tej kwestii, ale w końcu chciałby sobie sam wybrać klawisz, który nie tylko sprawdzi się na scenie, ale również poradzi sobie dobrze w domowym studyjnym zaciszu. Od kilku miesięcy, pojawiają się mniej lub bardziej szczegółowe informacje o casio MZ-X500 i MZ-X300. Dotychczas są to tylko tak szczątkowe informacje, że ciężko coś na temat tych instrumentów powiedzieć, bo z samych suchych danych sami wiecie, że ciężko coś wywnioskować. Dla tego też moje pytanko do tych co mieli okazję na żywo się z tym tematem zapoznać. Co to za instrumenty, czy rzeczywiście jest w nich jakiś przełom o którym w kuluarach mówiło się od miesięcy? Jaka jest jego sugerowana cena, bo póki co, z tego co się z orientowałem z forów zachodnich to do najbardziej przystępnych i takich przyziemnych należeć nie będzie.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

ndz 05 cze, 2016

Ja dopiero dosłownie parę dni temu miałem okazję z tymi instrumentami się zapoznać bliżej. Jeszcze ich dogłębnie nie rozgryzłem bo na to trzeba czasu, ale to może okazać się naprawdę świetny aranżer. Dysponuje pokaźnym bankiem brzmień fabrycznych i tych użytkownika. Masz możliwość samplowania za pomocą wejścia liniowego lub mikrofonowego. Mikser dysponuje 48 kanałami, masz equalizer parametryczny, jest mnóstwo padów do których można sobie przypisać poszczególne dźwięki, rytmy czy sample, suwaki do bieżącej kontroli gry na żywo i wiele, wiele innych opcji, których jeszcze nie do końca poznałem. Cena z tego co się zorientowałem to ten tańszy 3,5k ten droższy prawie tysiak droższy. Jeszce może wkrótce będę miał okazję trochę się im dłużej przyjrzeć, to Ci napiszę coś więcej na ich temat.

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

śr 22 cze, 2016

Mój znajomy, który ogrywa głównie chałtury i zajmuje się produkcją midi jakiś dwa miesiące temu kupił mz-x500. Zagrał już na nim parę imprez i z tego co mówił sprzęt spisuje się rewelacyjnie zarówno jako instrument sceniczny jak i stacja robocza.

Wróć do „Keyboard”