Chrisstello
Posty: 1
Rejestracja: pt 12 lut, 2016

pt 12 lut, 2016

Witam serdecznie,
Jestem miłośnikiem muzyki i początkującym pianistą. Niedawno rozstałem się z keyboardem, zamierzam przesiąść się na coś lepszego, bardziej zbliżonego do pianina akustycznego. Przeglądałem setki opinii na polskich i zagranicznych forach, a także oferty w sklepach muzycznych i znalazłem kilka dość ciekawych (tak mi się wydaje) instrumentów. Są to: CASIO CDP-130, YAMAHA P-115, KAWAI ES-100, CASIO PX-150 i ROLAND F-20. Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Jednocześnie jestem jak najbardziej otwarty na inne Wasze propozycje. Podkreślam, że interesuje mnie produkt, który za dobrą cenę oferuje przyzwoite brzmienie i klawiaturę podobną do pianina akustycznego (może być używany). Nie potrzebuję zaawansowanych funkcji, ale porządny klawisz, który będzie mi służył na lata.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 15 lut, 2016

Z tych modeli co wymieniłeś to brał bym pod uwagę ES-100 lub PX-150 i jeżeli nie zamarzasz podłączać listwy z potrójnym pedałem to F-20. Każdy z tych modeli ma bardzo dobrą klawiaturę aczkolwiek każdy inną. Są to instrumenty bardzo dobrze brzmiące. Teraz px150 ma swojego następce px160, który został podrasowany w stosunku do poprzednika a brzmienia pian elektrycznych zostały zaczerpnięte z wyższego modelu PX-5S.

pianini
Posty: 22
Rejestracja: wt 22 gru, 2015

śr 22 cze, 2016

Zdecydowanie w tej półce cenowej najlepszą klawiaturę mają casio z serii privia, których ceny zaczynają się mniej więcej od 2,5 tys. Obecnie tylko jeszcze rolek f30 jest w podobnej cenie i ma klawiaturę opartą na potrójnych sensorach jak w px. Uważam, że jakimikolwiek tańszymi cyfrówkami niema co sobie głowy zawracać.

Wróć do „Pianino”