karolgroszek10
Posty: 1
Rejestracja: ndz 03 sty, 2016

ndz 03 sty, 2016

Witam wszystkich bardzo serdecznie,zacznę od tego ze jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o instrumenty klawiszowe.
Chciałbym w niedalekiej przyszłosci rozpoczać swoją przygodę właśnie z tym instrumentyem.I właśnie tu sie rodzi kilka pytań czyli chyba jak każdy co na początku kupić.Budżet jest ograniczony do około 3000zł ewentualnie z jakims miejszym hakiem,dużo czytałem i mam kilka propozycji czyli yamaha dgx650 ,kawai es100,roland f-20 i kilka innych modeli lecz te najbardziej mi się podobały i rzuciły w oko a w szczególnosci yamaha 650.
Prosiłbym o opinie w tym temacie który najlepszy na początek,planuje chodzić na prywatne lekcje ewentualnie jakiś kurs i dużo ćwiczyć w domu.
Zależy mi aby tworzyc muzykę coś w stylu the doors,jazz,blues,rock n roll.
Może jakiś inny model albo keybord chętnie wysłucham każdej uwagi.
Z góry dziękuje.Pozdrawiam

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

pn 18 sty, 2016

Powinieneś bardziej doprecyzować, czego oczekujesz od instrumentu i jakie ma być jego główne przeznaczenie. Bo z tego co napisałeś, to nie do końca wiadomo czy chcesz się głównie skoncentrować na nauce gry, komponowaniu czy aranżacji. Jeżeli szukasz głównie do nauki gry, to podstawa to dobra klawiatura. W dgx650 nie za specjalna ona jest i decydując się na ten model, będziesz miał klawisza, który nie powala ani funkcjami keyboardu, ani jakością klawiatury. Es-100, to już znacznie lepiej wygląda i ten instrument jako piano można brać pod uwagę. F-20 jest bardzo przyjemnym fajnie brzmiącym instrumentem, ale jego mankamentem jest to, że nie podłączysz potrójnego pedała. Z pianin cyfrowych warto jeszcze zwrócić uwagę na modele z serii privia, których ceny zaczynają się już od 2,5 tys. Nowy model PX-160 świetnie brzmi, a klawiatura z potrójnymi czujnikami ruchu naprawdę daje spory komfort grania.

Wróć do „Pianino”