Orionek
Posty: 1
Rejestracja: ndz 22 lis, 2015

ndz 22 lis, 2015

Cześć!
Nazywam się Mateusz. Z muzyką mam do czynienia na co dzień, bo od kilku lat gram na gitarze (akustycznie, choć i elektrycznego brzmienia często nie brakowało), a od około dziesięciu lat tworzę też beatbox. Współtworzę też duet z wokalistką.
Dojrzałem niedawno do brzmienia pianina. Planuję grać akompaniamenty dla wokalistki do delikatnych, spokojnych utworów. Nie potrzebuję brzmień jakichś trąbek i innych śmiesznych rzeczy w klawiszach - jedynie pianino, do akompaniamentu. :)
Niestety nie mam dużego budżetu (w sumie teraz to nie mam żadnego:D). Czytałem, że będę potrzebował klawiatury dynamicznej do grania jakie planuję. Jakie jest kompletne minimum do nauki gry? Chciałbym wydać jak najmniej. 400, 500zł. Da się coś wymyślić?

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pt 27 lis, 2015

Skoro piszesz, że dojrzałeś do brzmienia pianina i zamierzasz akompaniować wokalistce, to raczej powinieneś zdecydowanie pomyśleć o pianinie cyfrowym, a nie keyboardzie, bo tak wnioskuję skoro umieściłeś wątek w tej zakładce. Za 400, 500 zł raczej niczego rozsądnego nie wymyślisz. Możesz próbować jakieś konfiguracje np. z klawiaturą sterującą, ale to już jest więcej zamieszania, bo i komputer i biblioteka brzmień potrzebna. Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się zainwestować w pianino cyfrowe. Będziesz miał dobrej jakości brzmienia pianin, i co najważniejsze pełnowymiarową ważoną klawiaturę co jest podstawą przy wygodnej grze fortepianówek. Instrumentu nie kupuje się zbytni często, wiec może warto jeszcze odłożyć trochę kasy lub na raty wziąć i kupić sobie instrument, który spełni Twoje oczekiwania.

sanmateo915
Posty: 15
Rejestracja: pt 25 wrz, 2015

pn 30 lis, 2015

Hej pomyśl o WK - 7600. Keyboard kosztuje w granicach 2 tysi a ma mnóstwo funkcji od zaawansowanego sekwencera utworów, sekwencer paternów arpeggiator doważaną klawiaturę czy też złącze mikrofonowe. Musisz się wybrać do sklepu muzycznego i przetestować.

Holo
Posty: 129
Rejestracja: śr 02 gru, 2015

czw 10 gru, 2015

Ja na Twoim miejscu zrobiłbym tak jak harmonik napisał, rozważył zakup jakiegoś pianina cyfrowego. Nawet najtańsze będzie miało zdecydowanie lepszą klawiaturę niż niejeden najlepszy keyboard. Na keyboardach raczej kiepsko się akompaniuje, chyba że na zasadzie wciskania jednym palcem podkładu.

Wróć do „Keyboard”