Bardzofajnynick
Posty: 1
Rejestracja: pn 30 mar, 2015

pn 30 mar, 2015

Cześć. Mój młodszy brat jest w drugiej klasie szkoły muzycznej pierwszego stopnia w klasie gitary. Od przyszłego roku będzie się uczył grać na pianinie i w związku z tym chcemy kupić pianino cyfrowe do domu by miał na czym ćwiczyć. W związku z tym potrzebna będzie klawiatura zbliżona do akustycznego pianina, nadająca się do ćwiczeń bez obawy nabycia złych nawyków przy grze. Sam jestem saksofonistą i nie znam się na pianinach by kupić coś odpowiedniego. W jego przypadku głównym instrumentem jest gitara więc nie ma sensu wydawać też zbyt dużo pieniędzy. Myśleliśmy o wydaniu około 4 tysięcy złotych. W tej cenie znalazłem dwa pianina wydające się całkiem przyzwoite. Są to Roland RP 301 i Kawai KDP 90. Czytałem recenzje obydwu sprzętów i były one bardzo pozytywne, jednak chciałbym zasięgnąć rady także tutaj. Nie chodzi mi tylko o opinię i porównanie obydwu pianin ale także ewentualne wskazanie innego modelu na który powinienem zwrócić uwagę i się nim zainteresować. Jakie są wasze typy pianina cyfrowego w okolicach 4tyś złotych? Z góry dziękuję za pomoc.

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

śr 15 kwie, 2015

a orientowałeś się w pianinach Casio, zobacz sobie model Casio PX-350 jest to rewelacyjny klawisz, ciężko znaleźć w podobnej cenie klawisz na takim poziomie jak dostaniesz w Casio. W 2012 roku ten model został uznany za najlepsze pianino cyfrowe w swojej klasie przez czytelników prestiżowego magazynu Keyboard Magazine w USA. Dla mnie to potwierdza świetny wybór instrumentu z najlepszym współczynnikiem jakość/cena. Przejrzyj sobie dokładnie jego parametry, myślę że jest to klawisz godny zainteresowania.

ksantypa
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 kwie, 2015

wt 21 kwie, 2015

To fakt też moim zdaniem idealne dla ucznia jest to pianinko Casio PX-350 i dobrą cenę ma.

mama2010
Posty: 1
Rejestracja: pt 24 kwie, 2015

pt 24 kwie, 2015

Witajcie, jakie pianino wybrać do nauki w szkole muzycznej?
Potrzebuję kupić w ciągu kilku mies dla dziecka, chciałabym aby jak najlepiej odzwierciedlało pracę pianina akustycznego (aby dziecko mogło ćwiczyć odpowiednią postawę/nawyki - ułożenie rąk, nacisk na klawiaturę etc).

Zależy mi na pianinie cyfrowym (jednak regulowanie głośności może się przydać w mieszkaniu w bloku, waga i gabaryty pianin cyfrowych też na ogół są mniejsze niż w pianinach akustycznych).
Budżet mam do 4-6 tys, mogę go jeszcze troszkę rozciągnąć jeśli się okaże, że dodając jeszcze troszkę grosza kupię coś dużo lepszego.

Dziecko ma 5 lat, od września idzie do ogólnokształcącej szkoły muzycznej, chciałabym kupić sprzęt dobrej klasy - aby nauczyciele nie krzywili się na to, że dziecko ćwiczy na cyfrowym pianinie i żeby pianino wystarczyło do końca szkoły muzycznej - a nie za 3-4 lata była potrzeba kupienia lepszego sprzętu.

Dodam, że jest to instrument podstawowy.

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

czw 30 kwie, 2015

Najpierw odpowiedź dla Bardzofajnynick, z tych dwóch modeli zdecydowanie KPD-90, który ma bardzo dobrze dopracowany mechanizm młoteczkowy i wymyk. Roland w moim odczuciu ma ciut lepsze brzmienie, ale to oczywiście kwestia gustu. Ale tą 301 to bym sobie darował i jak koniecznie miał bym parcie na Rolanda to zastanowił bym się nad F-130, który jest odchudzoną wersją 401, następcy 301. Z innych marek warte zwrócenia uwagi są wyższe modele Casio z serii Privia np: PX-760 który charakteryzuje się doskonałym rezonansem i świetną repetycją.

Odpowiedź dla mama2010, dla pięciolatki do nauki z powodzeniem wystarczy pianino za 2,5 tysiąca np: Kawai CL 26 lub Casio XP-150. Obydwa te modele, maja bardzo dobrą pełnowymiarową klawiaturę młoteczkową , która do grania gam i etiud w zupełności wystarczy. Po prostu jest zbędnym wydawać 4,5 czy 6 tys. na instrument, którego możliwości i tak nie będą w pełni przez dziecko wykorzystane. A zwłaszcza jak dziecko ma zacząć naukę w szkole muzycznej, gdzie wszelkie dodatkowe bajery w instrumencie są zbędne. Pominę już fakt, że do nauki najlepsze było by pianino akustyczne, ale cyfrowe jest wygodniejsze chociaż by ze względu na sąsiadów.

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

pt 31 lip, 2015

tak jak pisałam wyżej uważam, że px 150 to dobry wybór, przy zakupie kieruj się jakością klawiatury. z zakupem dodatków wydasz jakieś 3 tys., ale jest to fajne piano z dobrze brzmiącą klawiaturą, wiec na pewno będziesz zadowolony z zakupu.

brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

śr 09 wrz, 2015

4 Tysiące na pianino cyfrowe do ćwiczeń, to odpowiednia kwota by bezpiecznie wybrać dobry instrument, a Roland jest też marką, która bardzo dba o dobre brzmienie. Warto zajrzeć tutaj
pianino-cyfrowe-dla-ucznia-szkoly-muzycznej-t18418.html
Albo na aukcje, bo tam można trafić nawet na dobry instrument Kurzweil
http://olx.pl/oferty/q-pianino-cyfrowe/

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

pn 28 gru, 2015

Do tego by mieć dobrej klasy instrument do ćwiczeń w domu, to 4k nawet może być trochę za dużo :) Oczywiście od przybytku głowa nie boli i za taką kasę można naprawdę poszaleć i jest w czym wybierać. Ja osobiście doradzał bym zainteresować się pianinami serii privia, która charakteryzuje się bardzo dobrej jakości klawiaturą wiernie odzwierciedlającą mechanizm i artykulację klawiatury akustycznej. Ciekawą propozycją może być nowy model z tej serii px-160, który bardzo dobrze brzmi i doskonale leży pod palcami.

edsad
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 kwie, 2017

śr 05 kwie, 2017

witam,
podłącze się do tematu, tyle że ja szukam czegoś "mocniejszego" niż dotychczas miałem okazję dotknąć.
tzn. mam instrument rolanda f20, ale chcę kupić coś znacznie lepszej klasy.
kończę w tym roku PSM Ist i staruszki obiecali mi ekstra kasę na nowy instrument.
na jakie instrumenty warto zwrócić uwagę.

wladimir
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

śr 05 kwie, 2017

Wszystko zależy jak duża będzie to ta ekstra kasa, ale jeżeli rzeczywiście ekstra, to może warto zainteresować się pianinami hybrydowymi. To są naprawdę rewelacyjne instrumenty godne prawdziwego muzyka.

edsad
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 kwie, 2017

pt 07 kwie, 2017

Tak myślę, że ok. 5 tysi będzie, sam mam odłożone ok 1000 zł, już coś jest, dalej zobaczymy :)

wladimir
Posty: 15
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pt 07 kwie, 2017

Z takim budżetem już na niezłej klasy pianino cyfrowe będziesz mógł sobie pozwolić, ale na hybrydowe potrzeba jeszcze drugie tyle. Temat warty przemyślenia i jak masz możliwość jeszcze trochę staruszków podkręcić to walcz, jak nie to trzeba będzie odpuścić sobie hybrydowe i szukać wśród zwykłych cyfrowych.

edsad
Posty: 3
Rejestracja: śr 05 kwie, 2017

pn 10 kwie, 2017

Oooo, no to chyba będę musiał ekstra na samych szóstkach zakończyć, żeby móc coś jeszcze wykręcić :)

szpila
Posty: 35
Rejestracja: czw 09 cze, 2016

pn 10 kwie, 2017

To się staraj, bo warto zawalczyć o dobrej klasy instrument, a jak rozważasz cyfrowe, to hybrydowe byłoby najodpowiedniejsze. Sam miałem okazję zagrania kilku koncertów na tego rodzaju instrumencie i świetnie się na nich gra. Zarówno pod względem artykulacyjnym jak i brzmieniowym te pianina potrafią zadowolić nie jedno wybredne ucho muzyczne.

Wróć do „Pianino”