bodzio38
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 maja, 2015

sob 23 maja, 2015

Witam.
Jak byłem dzieciakiem grałem na zabawkach typu Yamaha PSS-290 czy jakieś małe Casio ale zawsze marzyłem o większych klawiszach. Mam niewielki budżet ok 300 zł i moje pytanie czy uda się kupić za te pieniądze jakiś sensowny instrument z duzymi dynamicznymi klawiszami i midi?
Mam dylemat czy warto kupować nowy instrument typu Yamaha PSR-F50 czy lepiej na allegro jakiś wyższy model ale uzywany typu: PSR-410, YPT-230, PSR-220 ? Czy różnica w brzmieniu jest zauważalna czy te nowsze klawisze mają ładniejsze barwy niz te starsze klawisze z 90 lat? W wyższych modelach zawsze mam więcej styli i możliwość nagrywania podkładu... Co radzicie?

Pozdrawiam
Krzysiek

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

pt 29 maja, 2015

Sensownego klawisza z takim budżetem ani używanego, a tym bardziej nowego nie kupisz. Jeżeli myślisz o nowym z dynamiczną klawiaturą i np: z midi-USB, to trzeba co najmniej drugie tyle dorzucić. To za ok. sześć stówek kupisz Casio CTK-3200 z 48 głosową polifonią, gdzie oprócz USB jest jeszcze dodatkowo złącze audio przez które możesz podpiąć np. mp3. To jest minimum jakie trzeba wydać na w miarę sensowny keyboard. Do używanych zresztą też musiał byś jeszcze dołożyć, bo za 300 zł to tylko ruinę kupisz. Ten PSR-F50, jest takim najprostszym z najprostszych, tak więc niewiele daje możliwości i nie podepniesz go pod np: komputer. YPT-230 ma midi ale starego typu, wygodniej podpiąć jest przez USB, którego ten model nie posiada. Polifonie te instrumenty maja 32 głosową, co trochę może być przy mało zwłaszcza jak będziesz grał z akompaniamentem i kilkoma klawiszami na raz. Brzmienie to kwestia gustu, posłuchaj sobie na YouTube i sam oceń.

bodzio38
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 maja, 2015

pt 29 maja, 2015

O nówce już nawet nie marzę na pewno to będzie używka. Już postanowiłem że uzbieram więcej i kupię jakiś nowszy model (tzn. nie taki 20-letni) bo wydaje mi się że mają ładniejsze brzmienia. Poza tym wolę wyższy model używki z większą ilością funkcji nowego golasa F50 - przynajmniej takie są moje wnioski i przemyślenia.

1. Co do Casio mam mieszane uczucia na forach ludzie bardzo skrajnie si wypowiadają o tym producencie. Słyszałem też jak gra i moim zdaniem trochę zabawkowo ale może to kwestia modelu.

2. Co do MIDI czy nowy standard na USB jest kompatybilny ze starszymi programami? Wiem że to wygodniej bo nie trzeba interfejsu MIDI-USB albo kabla do karty dźwiękowej.

3. Zastanawiam się czy nie zrezygnować z dynamicznej klawiatury na rzecz podświetlanych klawiszy (chodzi o koszt instrumentu). Moi 8-letni synowie zaczynają już brzdąkać na starym PSS-290 i fajnie im to wychodzi, więc ta funkcja w nowym instrumencie mogłaby ich zachęcić do rozwijania się w tym kierunku. Łatwiej zagrać jakąś melodię nawet z podkładem a jak coś wychodzi to mobilizuje to do dalszej nauki. Bardzo fajnie wygląda to na EZ-220, EZ-200 czy poza tymi modelami są jeszcze jakieś (np. starsze modele) z podświetlaną klawiaturą?

4. Bardzo bym chciał aby instrument miał możliwość nagrywania tak jak to jest na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=MfXMv_C-2jM czy to jest możliwe w modelach E2xx czy tylko E3xx to mają?

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
Krzysiek

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

pn 01 cze, 2015

a grałeś już na instrumentach casio czy tylko „słyszałeś” opinie na jego temat? Bo to ogromna różnica słyszeć a wiedzieć. Może najlepiej udaj się do jakiegoś sklepu muzycznego gdzie będziesz mógł osobiście przećwiczyć instrumenty, popytać sprzedawców, może wtedy będziesz miał odmienne zdanie od tego które wyczytałeś na forum.

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

pn 01 cze, 2015

1. Nie dostaniesz praktycznie nigdzie tańszych instrumentów niż Casio, przez co wielu ludzi uważa, że robią tylko te plumkacze dla dzieci. Jak sobie przypomnę, to 99% moich znajomych, którzy mieli keyboardy, zaczynali od Casio, bo się łatwo na nim uczyło i z tego co się orientuję dalej tak jest. Żeby mieć coś z lepszymi brzmieniami i funkacjami musisz dopłacić, nie ważne jaką markę wybierzesz. Np. Yamaha ma zawężony przedział cenowy, jakoś 600 - 1200zł i za takie pieniądze dostaniesz odpowiedni sprzęt (Casio ma od tych zabawkowych za 200zł do keyboardów za 2tys. ). Co do wyboru napiszę w pkt 3.
2. Sa plusy i minusy, ale wiekszość plusów. Uważam, że najlepiej brać z gniazdem USB. taki kabel podłączysz do każdego sprzętu, który przyjmie midi przez usb. Np. starsze, nawet niezłe instrumenty mają gniazda MIDI i trzeba dodatkowego interfejsu. Kiedyś kupiłem chiński i na razie działa. Aczkolwiek, raz musiał przeinstalować system (XP oem) na laptopie, bo go po prostu wykrywało jako urządzenie AUDIO, zamiast MIDI. co nerwów zjadłem to moje. minusem USB jest to, że nie bedziesz mógł sterować innym klawiszem lub modułem midi. Chociaż przy takich instrumentach nie sądze, żeby to groziło ;-)
3. Kto ma na tym grać? Najlepiej podświetlane i dynamika - stary juz jestem, ale zagrac disko z migającymi klawiszami jest bosko :) Jeśli nie musisz zaciagac dziecka spejalnie do grania, to bym zrezygnował z podswietlaczy, ale pamietam, że za kajtka podświetlane klawisze były takie super, jak podświetlane buty :) bajer dla dziecka, ale wesoly bajer :)
4. Nie znam możliwości nagrywania tych parapecików, ale taka funkcja rozwija ambicje. Wiadomo, że, jak się coś nagra, to zaraz sława, wywiady i trasy koncertowe :) Serio, funkcja przydatna nawet do przesłuchania swoich (dziecka) błędów.

bodzio38
Posty: 5
Rejestracja: sob 23 maja, 2015

pn 01 cze, 2015

@up dzieki za odpowiedź. Casio słyszałem w sklepie ale dosłownie przez chwilę a potem słuchałem brzmienia z filmików na Youtube. Nie skreślam jeszcze Casio kompletnie ale udam się ponownie do tego sklepu i dokładnie przyjrzę się modelom i brzmieniu. Może rzeczywiście w tym zabawkowym brzmieniu jest wiele przesady... no i mają podświetlane klawisze w lepszej cenie :)

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

czw 11 cze, 2015

dlatego właśnie najlepiej samemu udać się do sklepu i skorzystać z instrumentu żeby się przekonać czego tak naprawdę szukamy, co prawda możesz czytać sobie opinie w necie ale nie będą one miarodajne bo i tak sam musisz sprawdzić sprzęt, ludzie moga pisać różne rzeczy o Casio a jak się okazuje ty po przetestowanie nie skreślasz go z listy.

ksantypa
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 kwie, 2015

śr 08 lip, 2015

W stanach marka Casio uważana jest za bardzo dobra markę tak swoja drogą, zatem co kraj to obyczaj. By the way nie marka decyduje o tym kim jestesmy i co potrafimy tylko co soba reprezentujemy.

Wróć do „Keyboard”