zales
Posty: 1
Rejestracja: pn 18 maja, 2015

pn 18 maja, 2015

Witam. Zakupiłem ostatnio kabel Midi na USB, gdyż chciałem napisać sobie nutki za pomocą klawiatury. Posługuję się syntezatorem Roland Juno Stage. Nie wiem po prostu jak połączyć się z programem Finale 2011. Co zrobić żeby to zadziałało. Proszę o szybką pomoc ;-)

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

śr 20 maja, 2015

po pierwsze, żeby nie było zdziwień, musisz podłączyć gniazda odwrotnie do tego co jest napisane (wnioskuję, że masz jakiś chiński interfejs midi)
Czyli gniazdo MIDI OUT do wtyczki IN, oraz gniazdo MIDI IN do wtyczki OUT (jeśli Finale ma grać brzmieniami Juno).
Po wpięciu kabla do USB komp powinien wykryć urzadzenie jako USB Audio, Albo USB MIDI.
Następnie wchodzisz w FInale w MIDI Setup i zmieniasz system MIDI na nazwę, jaka pojawiła się w komputerze.
Input i Output device dajesz na kanały wszystkie (nie pamietam, czy jest opcja "All"), czyli od 01 do 16.
Zapisujesz i powinno hulać.

ksantypa
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 kwie, 2015

pt 26 cze, 2015

A każde klawisze dają się podpiąć i brzmienie jest tak samo dobre?

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

ndz 28 cze, 2015

brzmienie zależy od modułu brzmieniowego, a nie od kabla midi.
każdy klawisz z wyjściem midi zadziała na tym interfejsie. nawet klawiatura midi z wyjściem midi.
modułem brzmieniowym będzie albo instrument wirtualny na komputerze, albo Twój instrument - o ile włączysz wysyłanie przez kabel sygnału midi z komputera.

Wróć do „Keyboard”