brian
Moderator
Posty: 422
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

pt 29 maja, 2015

Obserwując grę klawiszowców, często można zauważyć, że używają oni podczas gry pedałów nożnych, które mają różne zadania dzięki którym można mieć większy wpływ na artykulację. Taki pedał może ulec uszkodzeniu lub po prostu możemy chcieć wymienić go na inny, ale czy każdy będzie pasował do naszego instrumentu?
Istnieje kilka typów pedałów elektronicznych: wybrzmiewania (sustain), ekspresji, funkcyjne i przełączniki nożne. Pedały ekspresji i funkcyjne, mogą działać na zasadzie potencjometru, np. płynnie zmieniając modulację i pozostawać w położeniu ustalonym ruchem stopy (pedał pasywny). Kupując kontroler tego typu, należy się upewnić czy jest on kompatybilny z posiadanym instrumentem. Z kolei pedały sustain, choć dają się podłączać do dowolnych keyboardów, pianin czy syntezatorów, występują w wielu typach i mogą stać się utrapieniem pianisty.
http://muzyczny.pl/86_artykul_Zakup-pedalow-do-instrumentow-elektronicznych-nie-taka-prosta-sprawa.html

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

pn 01 cze, 2015

o właśnie, ostatnio zakupiłem Proela. fajny, masywny, cena koło 100zł. myslałem też nad everplayem za 60zł, bo mnie kusiła cena, ale wolałem masywniejszy.
Cóż się okazało? że na równej powierzchni nie przylega całą gumą (taka jakby łódka) - myślę, że do naprawienia poprzez poluzowanie śrub. Natomiast jak wziąłem do ręki tego taniego, to się zastanawiałem, czy długo wytrzyma i zniesie łomotanie w niego kopytem.

ksantypa
Posty: 9
Rejestracja: pn 20 kwie, 2015

pt 26 cze, 2015

Fajna sprawa prawdę mówiąc, osobiście nie tesowałam, ale czy takie coś można ze sklepu wypożyczyć przed zakupem?

witoldkolko
Posty: 19
Rejestracja: czw 14 maja, 2015

ndz 28 cze, 2015

wątpie - pytaj w sklepie :)
nie widzę tez takiej potrzeby, idziesz do sklepu, sprawdzasz jak chodzi i czy w ogóle chodzi i bierzesz :)

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

wt 30 cze, 2015

nie sądzę, żeby można było wypożyczyć ze sklepu, to tak samo jak z instrumentem. Zazwyczaj sprzedawcy w takich sklepach są bardzo uprzejmi i chętnie pomagają zagubionym, ale nie spotkałam się jeszcze z tym, aby jakiś sklep dawał możliwość wypożyczania instrumentu aby go przetestować a jak się nie spodoba to oddać do sklepu.

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

pn 27 lip, 2015

Zgodnie z obowiązującym prawem możesz zwrócić towar w przeciągu 14 dni, jak dokonujesz zakupu na odległość lub poza lokalem sprzedającego. Tzn. jak kupujesz np: przez internet w sklepie internetowy. Wtedy w terminie 14 dni możesz odstąpić od umowy kupna-sprzedaży bez podania przyczyny, składając stosowne oświadczenie.

Wróć do „Poradniki”