demaret
Posty: 7
Rejestracja: czw 04 wrz, 2014

czw 04 wrz, 2014

Witam serdecznie,

od wielu lat gram sobie na starym Casio i generalnie przyszedł czas na zmianę sprzętu. Jeśli chodzi o budżet to mowa o 3000 zł.

Od jakiegoś czasu przeglądam fora, czytam recenzje i oczywiście YouTube. Jednak wiadomo że zawsze lepiej doradzi ktoś kto gra na danym sprzęcie bądź miał okazje widzieć możliwości.

Poniżej podaję listę urządzeń nad którymi się zastanawiam:

- YAMAHA PSR S650

- KORG PA50 SD

- KORG PA300

- YAMAHA PSR S500

- ROLAND BK-5

Proszę o wasze opinię.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za każdą radę.

jaro
Posty: 2
Rejestracja: wt 18 lis, 2014

wt 18 lis, 2014

Witam ,

Miałem podobny dylemat. Kupiłem Korga PA300 , który dokładnie wpisuje się w Twój budżet. Ale
jak masz 1000 zł więcej to sugeruję PA600.

rocknrolla
Posty: 5
Rejestracja: pt 21 lis, 2014

pn 24 lis, 2014

Każdy klawisz, który wymieniłeś na pewno jest dobry do nauki. Chociaż przy takim budżecie moim zdaniem najbardziej opłaca się kupić Casio- CDP. Jak patrzyłem ostatnio to kosztują między 1800-2400zł, z czego lepsze modele za ponad 2koła mają 700 barw. 200 rytmów no i ważoną klawiature i 88 klawiszy co jest niezbędne do nauki

demaret
Posty: 7
Rejestracja: czw 04 wrz, 2014

pn 24 lis, 2014

Dziękuje za odpowiedzi.

Mam jeszcze małe pytania.

1. Jaro napisz mi proszę jak jest z brzmieniem pa300 i co z obsługą ponieważ czytałem że jest to instrument dość skomplikowany w użytkowaniu.
2. Gdybyś miał do wyboru już tylko dwa modele pa300 lub psr s650 to co byś wybrał ?

rocknroll dziękuje za podpowiedź ale nie szukam pianina cyfrowego myślę o czymś bardziej rozbudowanym.

Pozdrawiam :)

yooki
Posty: 26
Rejestracja: pn 27 paź, 2014

czw 27 lis, 2014

Demaret, a szukasz nowego syntezatora czy używanego?

demaret
Posty: 7
Rejestracja: czw 04 wrz, 2014

pt 05 gru, 2014

a to zależy od stanu i czasu użytkowania sprzętu

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

śr 10 gru, 2014

yooki, spójrz na listę na początku, demaret nie szuka syntezatora tylko keyboardu. Demaret napisz jeszcze co chcesz dokładnie oprócz samego grania na tym instrumencie robić. Czy chcesz np.: tworzyć własne style, ryty, edytować barwy itp. Bo od tego taż powinien w dużej mierze zależeć Twój wybór. Co do tej listy, którą przedstawiłeś to specjalnie nie będę Ci tu mieszał, podpowiem jedynie, że menu w Rolandzie jest jak dla mnie bardzo niewygodne i mało przejrzyste, przez co ja bym go nie brał pod uwagę.

demaret
Posty: 7
Rejestracja: czw 04 wrz, 2014

ndz 21 gru, 2014

Tomek,

tak jak napisałeś. Chodzi mi w dużej mierze o tworzenie własnych styli i przede wszystkim o dobre brzmienie w tym zakresie cenowym. Ważne dla mnie jest również piano. Ogólnie to coraz bliżej jestem podjęcia decyzji odnośnie Yamahy Psr s650. Z tego co oglądam na YouTube to najbardziej mi podchodzi. Odnośnie Rolanda to również nie jestem przekonany co do obsługi jak i również odnośnie Korga pa300. Z tego co czytałem to dużo czasu zajmuje przyswojenie właśnie obsługi z czego ponoć Korg jest trudniejszy. Ogólnie planuję zakup w kwietniu i na pewno na miejscu będę porównywać yamahe i korga. Ale każda wskazówka jest dla mnie bardzo cenna :)

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Jeśli ma ktoś jeszcze uwagi to proszę pisać, każdą dokładnie sprawdzam :)

POZDRAWIAM

Wróć do „Keyboard”