Eliza20
Posty: 4
Rejestracja: śr 03 gru, 2014

śr 03 gru, 2014

Witam, jestem tu nowa. Grałam na klawiszach lata temu, ale potem mi się to znudziło. Teraz chciałabym je znowu "odkurzyć", ale interesuje mnie kilka spraw technicznych. Moje klawisze to Roland EM-55, chciałabym je jakoś zmodernizować i podłączyć jakoś do kompa, który rzecz jasna, nie ma już portu gier... Tak więc:

1. Czy da się jakoś zakombinować, by klawisze nie korzystały ze stacji dyskietek, tylko przerobić je na USB, lub gniazdo na karty pamięci? Chodzi mi nie tylko o muzę, ale też o dodatkowe style muzyczne (mam tego 10 dyskietek) i plik do takiego jakby notatnika, w którym można zapisać sobie ustawienia pod konkretny utwór (instrumenty, tępo, style, efekty, głośność).
2. Mój komputer kompletnie nie radzi sobie z plikami MIDI nagranymi na klawiszach, gdy je na dyskietce przeniosę na kompa, to wychodzi straszna sieczka. Czy istnieje sposób, by zrobić pliki mp3\wave z plików MIDI, ale tak by dźwięk był w jakości klawiszy, a nie karty dźwiękowej kompa?
3. Kilka starych piosenek nagrałam z za wysoką głośnością prawej ręki, czy jakiś program komputerowy może zmienić głośność plików MIDI, ale nie skasować, nie wiem jak to nazwać.. oryginalnych, klawiszowych powiązań z dźwiękami?

Z góry dzięki za pomoc.

Wróć do „Keyboard”