angel200
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2014

pn 08 wrz, 2014

Witam.
Chciałam zacząć grać na jakimś instrumencie. Najbardziej spodobał mi się keyboard.
Nie wiem tylko czy to dobry pomysł? Czy można nauczyć się tak "samoukowo" grać, albo pójść na jakieś lekcje gry? To bardziej hobby, niż "pomysł na życie" ;)
Nie wiem jaki model wybrać. Chodzi mi o nie za drogi max. 500 zł.
Być może za taką kwotę nie kupi się nic specjalnego. Czy ktoś może mi coś doradzić, żółtodziób ze mnie :roll:
Miałam na uwadze dwa modele:
http://allegro.pl/wielki-keyboard-61-kl ... 23165.html

http://allegro.pl/profesjonalny-keyboar ... 63863.html

Chciałabym się uczyć, bo ciągnie mnie do tego. Ale czy warto w ogóle?

UxY
Posty: 2
Rejestracja: pn 08 wrz, 2014

pn 08 wrz, 2014

Cześć,
jasne że warto :) natomiast warto też jeśli to możliwe wydać odrobinę więcej i kupić markowy keyboard - Yamaha ma przyjemnie modele w PSR-E w przyjaznych kwotach. Też dopiero zaczynam przygodę z klawiszami i jest bardzo pozytywnie :) Z dobrą książką i filmami na YT można się sporo w domu nauczyć choć i tak pewnie skończę u nauczyciela :)

angel200
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2014

wt 09 wrz, 2014

Dzięki za odp. ;)
A model firmy Meike albo Casio? też się opłaca kupić?

treader
Posty: 13
Rejestracja: ndz 14 kwie, 2013

śr 10 wrz, 2014

MK - spotkałem taki instrument u ucznia - fatalne wykonanie, sztuczny dźwięk i brak dynamicznej klawiatury.
Kup sobie Kolego Yamahę PSR-E433 i będziesz miał dobry instrument do nauki na wiele, wiele lat.
Gra na instrumencie to wspaniałe hobby i jak najbardziej pomysł na życie. Poszukaj sobie koniecznie dobrego nauczyciela, gdyż samodzielna nauka może okazać się zbyt trudna i zniechęcająca.
Zapraszam na mój blog o nauce gry na keyboardzie - http://keyboard-nauka.blogspot.com/
Szczególnie warto zapoznać się z wpisami:
- Korzyści z nauki gry
- Kursy gry - on line
- Znudzenie grą
- Gramy gamy
Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz dużo wytrwałości - Grzegorz Gibki

angel200
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2014

śr 10 wrz, 2014

więc nie warto brać nic innego od Yamahy?

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

wt 30 wrz, 2014

Kolega Trader niech głupot nie pisze, bo żaden keyboard nie będzie Ci służył "na wiele, wiele lat" zwłaszcza taka zabawka jaką jest keyboard E433 na chyba że będziesz się uczył i nic nie będziesz przyswajał. Tak naprawdę tego typu instrumenty są dobre na pierwsze półrocze, góra rok w celu zapoznania się o co w tym wszystkim chodzi. Więc jeżeli nie chcesz wydawać podwójnie pieniędzy, a myślisz poważnie o nauce i rozwijaniu swojego talentu to proponuję Ci celować od razu w pełnowymiarową ważoną klawiaturę. Keyboard może być tylko i wyłącznie uzupełnieniem naszego instrumentalium. Teraz na rynku jest naprawdę spory wybór pianin cyfrowych, które posiadają pełnowymiarową ważoną klawiaturę za nie wielkie pieniądze, chociaż by najtańszy w swojej klasie na rynku Casio CDP-130, który rzeczywiście na pierwszych kilka lat nauki spokojnie nam wystarczy.

UxY
Posty: 2
Rejestracja: pn 08 wrz, 2014

pt 17 paź, 2014

Koledzy chce Cie skutecznie zniechęcić ;) kup keyboard ktory ma dynamiczną klawiaturę i 5 oktaw (poczytaj co to oktawa :)) i graj, jak sie spodoba to kupisz lepszy sprzęt, keyboard to nie żona, można zmieniać :] w sumie....żone też ;)

Artist
Posty: 6
Rejestracja: pt 22 sie, 2014

pt 31 paź, 2014

Keyboard ani nie żona ani kochanka, ale raczej za często się go nie zmienia. Tomek ma racje. Skoro sam podjąłeś wątek to pewno jesteś na tyle duży, że wiesz czego chcesz. Więc jak chcesz się uczyć grać na klawiszach to ja bym na twoim miejscu celował w piano. No ale skoro będziesz się już koniecznie upierał przy keyboardzie to za 500 zł, ani nowego ani używanego nic sensownego nie kupisz. Trzeba troszkę więcej pieniędzy wydać.

angel200
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2014

sob 15 lis, 2014

No tak, ale na pianino mnie nie stać za 2 tys. kupić. ;/

angel200
Posty: 6
Rejestracja: sob 06 wrz, 2014

sob 15 lis, 2014

a coś takiego z Yamahy byłoby dobre? :

http://allegro.pl/keyboard-yamaha-psr-e ... 37851.html

ogólnie zastanawiam się, jestem żółtodziobem, nie podchodzę do tego super-profesjonalnie, no nie chcę wydać tysiąca na to, ale... w sumie, chcę się nauczyć grać, nie mieć jakiegoś bubla...
czy to w ogóle możliwe za kwotę do 600-700 zł?

Wróć do „Keyboard”