orikalisz
Posty: 1
Rejestracja: pn 09 cze, 2014

pn 09 cze, 2014

Cześć, 

Gram w zespole rockowym na klawiszach. Korzystam z Korg IS40 i (czasami) wspomagam się Rolandem E16. Postanowiłem wzbogacić swoje brzmienie i przestawić swoje granie z uzupełnienia gitar synth padami tylko zacząć wzbogacać kawałki brzmieniami smyczy (coś a'la Nightwish). Oczywiście dalej korzystam bardzo często z "dźwięków fantasy". Doszedłem do wniosku, że więcej nie wyciągnę już ze swoich klawiszy (nawet z mojego is40) więc postanowiłem zakupić syntezator. 
Znalazłem Korga M50, który zrobił na mnie wrażenie, grałem na nim przez dobra godzinę na próbie i 7 razy musiałem go resetować. Wyczytałem na forum zagranicznym, ze ma problemy z kondensatorami i z zimnymi lutami. I tutaj mam prośbę do Was, chciałbym kupić syntezator tak do 2700 zł. Proszę Was o poradę, zależy mi na tym aby miał dobre próbki smyczy i ciekawy bank z dźwiękami Synth (Fantasy). Zależy mi również na tym aby można było modulować dźwięk w chwili bieżącej czyli w trakcie grania, ale to chyba wszystkie syntezatory mają  

magdaes
Posty: 10
Rejestracja: śr 14 maja, 2014

pt 27 cze, 2014

http://www.artmusic.pl/offer/16/9790/ko ... #tab=tab-1
Ten model powinien Ci podpasować.Poniżej masz pełną specyfikację i wygląda na to, że spełnia oczekiwania

nwish
Posty: 1
Rejestracja: czw 26 kwie, 2012

pt 26 wrz, 2014

Jeżeli jeszcze temat aktualny...
W cenie wyżej proponowanego PS60 (czyli ok 2700zł ) możesz poszukać używanego Korga TR w dobrym stanie. Jest to poprzednik Korga M50, z którym miałeś już kontakt. Miałem okazję porównać M50 z TR (jestem szczęśliwym posiadaczem TR-ki od 7 lat) i szczerze mówiąc nie zamieniłbym się. Jakość wykonania TR znacznie lepsza, plastiki twardsze, aluminium z przodu, klawiatura solidniejsza choć nie mam pewności czy nie jest tak dla tego że posiadam egzemplarz "made in Japan". Poza tym ani razu mi się nie zawiesił, a jak raz grałem WOŚP na mrozie to wyświetlacz zamarzł lecz reszta funkcji działała "na czuja" :). Co do brzmień praktycznie to samo co w M50, czyli dużo "kosmosów" :) a do tego ogromna możliwość edytowania brzmień, 4 pokrętła do modulacji barw na żywo.
PS60 też fajny nie zaprzeczę, moim zdaniem taka uproszczona i okrojona wersja M50, ale za tą cenę wolałbym poszukać używanej TR-ki.

Mam nadzieję że pomogłem i podkreślam że jest to moje subiektywne zdanie :)

Wróć do „Syntezatory”