cubana97
Posty: 3
Rejestracja: ndz 12 gru, 2010

ndz 12 gru, 2010

Witam wszystkich. To mój pierwszy post.
Od niedawna zastanawiam się nad kupnem syntezatora lub keyboardu. Większość osób mówi że do nauki to tylko keyboard, bo syntezator jest za bardzo rozbudowany. Nie wiem co mi polecicie. Kwota do 1500zł. Chcę grać kawałki Depeche Mode.Mam na oku syntezator E-mu LONGboard 61

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

ndz 12 gru, 2010

Ja, jako raczej muzyk specjalizujący się w klasyce, z syntezatorami mam do czynienia tyle co... nic, ale wiem jedno - nauczyć się można na wszystkim, a po co kupować keyboard jedynie do nauki? Jeśli nie masz siebie za idiotę (bez urazy) i uważasz, że to ogarniesz to bierz syntezator! Keyboard nie wiele ma do zaoferowania, jeśli chodzi o takie gatunki muzyki, szczególnie za taką cenę. Patrz przede wszystkim na to, co z tym zrobisz, a nie, jak się nauczysz obsługiwać. Jak to niektórzy mawiają - średnio rozgarnięty szympans rozumie za 2 razem, więc wystarczy przeczytać 2x instrukcję prawda? (Mówi to człowiek, który nie czyta instrukcji)

Tak, czy inaczej... Spójrz też w ten sposób - czy keyboard który kupię za tę kwotę będzie miał więcej możliwości niż syntezator w tym zakresie cenowym? Jeśli tak - bierz keyboard.

cubana97
Posty: 3
Rejestracja: ndz 12 gru, 2010

ndz 12 gru, 2010

Dzięki Derry naprawdę mi pomogłeś. Chyba jednak biorę syntezator

Maras
Posty: 3
Rejestracja: czw 30 gru, 2010

czw 30 gru, 2010

"po co kupować keyboard jedynie do nauki?"

Wszystko zależy od tego czy przy nauce będzie obecny nauczyciel, czy też nie.
W tym drugim przypadku zdecydowanie lepiej zaopatrzyć się w instrument z edukacją.
Tutaj nie ma się czego wstydzić. Te instrumenty naprawdę potrafią pomóc.
Ta technologia się cały czas rozwija.
Pomijając brzmienie, naprawdę Casio prowadzi.
Mają najlepsze, kilkustopniowe programy edukacyjne + ćwiczenia gam, pasaże, zabawy muzyczne.
W cięższych przypadkach, podświetlaną klawiaturę.
Yamaha również posiada takowe, ale ta edukacja nie jest zbyt czytelna.


Żeby było jasne.
Nie reprezentuję żadnej z wyżej wymienionych firm.

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

ndz 02 sty, 2011

Ja się wtrącę - większość ludzi nie uczy się na tych edukacyjnych, elektronicznych "cudach", bo to się mija z celem. Nawet bez nauczyciela są ciekawsze materiały :) Jak dla mnie na prawdę lepiej kupić dobrą książkę aka zrób to sam, aniżeli mieć coś, co nie za dużo pomoże a z brzmieniem będzie gorzej ;-)

Andwie
Posty: 2
Rejestracja: ndz 13 sty, 2013

ndz 13 sty, 2013

Cześć,

pierwsza podstawowa różnica jest taka, że keyboard ma wbudowane głośniki (przeważnie :-) ) a syntezator nie. Aby usłyszeć dźwięk z syntezatora potrzebujesz słuchawek, comba lub tym podobnych. Druga (chyba najważniejsza) różnica jest taka, że keyboard jest narzędziem, które zastępuje cały zespół. Masz w nim wgranych kilkaset tzw. "styli" (akompaniamentów) które zastępują Ci perkusistę, basistę, gitarzystę, saksofonistę i wszystkich innych. Sterujesz tym wybierając odpowiednie akordy lewą ręką. W ten sposób sam możesz zagrać całą piosenkę.
Syntezator nie ma akompaniamentów a jedynie same brzmienia (piano, skrzypce, gitary... etc.) Posiada również o wiele więcej możliwości budowania barw brzmień. Syntezator najczęściej jest wykorzystywany w zespołach z pełnym składem, ewentualnie do tworzenia muzyki elektronicznej. Jeżeli chodzi o jakość brzmień i odwzorowanie instrumentów to w 99% wygrywają syntezatory.

Reasumując, jeżeli masz zamiar być "samograjem" kupuj keyboard. Jeżeli chcesz grać jak pianista lub grać w zespole z perkusją kupuj syntezator. Ot cała różnica ;-)

Pozdro.

Wróć do „Syntezatory”