pawel30
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 lis, 2010

czw 18 lis, 2010

WITA WSZYSTKICH UZYTKOWNIKOW FORUM KLAWISZOWCY.PL MAM OYTANKO CZY KTOS MOZE MI DORADZIC JAKIE KLAWISZE DO GRANIA WYBRAC CZY CASIO CTK5000 LUB CTK6000 CZY YAMAHE PSR E 423 WCZESNIEJ GRALEM KILKA LAT WCZESNIEJ NA CASIO ALE TO BARDO SREDNI MODEL BYL I TAK JAK PISALEM TO BARDZO DAWNO TEMU BYLO Z GORY DZIEKUJE I KTORY Z NICH BYLBY LEPSZY ZALEZY MI NA NOWYM W TYM PRZEDZIALE PIENIEZNYM 1500 ZL Z GORY DZIEKUJE PAWEL30 :-D

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

pt 19 lis, 2010

1. Wyłącz caps locka, bo to w oczy razi i jest nieczytelne. Proponuję pisać przejrzyście i po polsku ;-)
2. Casio... Ma okropne barwy i style... Nie nadaje się praktycznie do niczego.
3. Yamaha... Ciekawie wygląda. Pokusiłbym się najprędzej o nią. Szczególnie jak pooglądałem kilka filmików na youtube. Całkiem fajne rzeczy z tym można wyczyniać :-D

Co do innych... Hmm. Zależy do czego. Czy to ma być coś nie tylko do rozrywkowej muzyki, ale czasem i klasycznej? Musisz wiedzieć, czy zależy ci na wejściu USB, a może na ładnych barwach i ciekawych stylach. Niektórym wystarczy ładna barwa pianina i tyle. Najlepiej się określić - wtedy łatwiej będzie wybrać odpowiedni keyboard.

pawel30
Posty: 2
Rejestracja: czw 18 lis, 2010

ndz 21 lis, 2010

Ok dzieki Deery za podpowiedz

Adam126p6
Posty: 1
Rejestracja: czw 17 mar, 2011

czw 17 mar, 2011

mam yamahe psr 323 nizszy model prs 423 i bardzo chwale ten instrument ładne barwy jak na klawisze z niskiej półki... a co do casio moja opinia jest taka ze to g...iana zabawka z chinskiej fabryki dobra dla pięciolatka... bierz na yamahe i nie patrz na zabawki bo casio to robi tylko dobre zegarki

piter25
Posty: 5
Rejestracja: śr 09 mar, 2011

pt 18 mar, 2011

Witam ja tez polecam E423 naprawdę w tej cenie bardzo dobry sprzęt miałem okazje grać na Casio i naprawdę się nie umywa do Yamahy. Mimo że ma slot na karty SD.
Jak byś miał jakieś pytanie to pisz do mnie na gg 10494701

Awatar użytkownika
Skyrimista
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011

ndz 29 maja, 2011

Witam.

Dysponuję w domu niewielkim keyboardem czterooktawowym Casio CTK-411, który nadaje się do nauki podstawowych rzeczy, aczkolwiek przymierzam się do ruszenia na nieco głębsze wody jeżeli chodzi o instrumenty tego typu tzn. do kupna nowego keyboarda. Mam co do niego pewne wymagania, o większych i mniejszych priorytetach, wypiszę je poniżej. Zaznaczę od razu, że najchętniej zainwestowałbym w pianino cyfrowe aczkolwiek na takowe raczej mnie nie stać, dlatego też próbuję się doszukać na razie czegoś w rodzinie keyboardów.

- Dynamiczna klawiatura.
- Jeden pedał: sustain (wybrzmiewanie).
- Minimalnie 5 oktaw.
- Porządne, realistyczne brzmienie pianina (ważne).
- Przedział cenowy oscylujący w granicach 600-800 zł.

Z góry dziękuję za Wasze opinie i propozycje. : ) Zaznaczam od razu, jeżeli będzie to miało potem jakieś znaczenie, że większość bajerów typowych dla keyboarda jest dla mnie raczej zbędna i zdecydowanie większe znaczenie dla mnie ma jakość brzmienia pianina (tak, pianina, nie żadnych akordeonów, perkusji, czy też pozytywek MIDI oferowanych przez keyboardy), stąd właśnie zainteresowanie pianinem cyfrowym.

hammony
Posty: 1
Rejestracja: sob 11 cze, 2011

sob 11 cze, 2011

Witam

Planuje zakup pierwszych klawiszy, jednak przez nadmiar modeli nie wiem już co kupić:).

Co polecacie na początek, załóżmy tak do 600-700 zł(max)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

sob 11 cze, 2011

http://allegro.pl/yamaha-psr-630-super- ... 51828.html Stare, ale dobre ;p W nowszych się nie orientuję niestety. Na stówę mają lepsze brzmienie styli, ale co do barw dźwięków, to musiałbym się zastanowić. Co kto lubi.

Awatar użytkownika
Skyrimista
Posty: 3
Rejestracja: ndz 29 maja, 2011

pn 27 cze, 2011

Chciałbym zasięgnąć opinię ludzi bardziej doświadczonych ode mnie. Przymierzam się do kupna pianina cyfrowego Yamaha NP30. Co sądzicie na jego temat?
http://allegro.pl/listing.php/search?st ... ory=0&sg=0
http://www.youtube.com/watch?v=5jvuchCUkBg
http://www.youtube.com/watch?v=GDpBQtLLwmg

Czego oczekuję od instrumentu, który chcę kupić? Tego, że osiągnie on bardzo dobre brzmienie pianina, że będę mógł podłączyć go do komputera pod np. line-in celem nagrywania i że będę mógł z jego użyciem poważnie podejść do nauki gry na tego typu instrumentach.
Dziękuję z góry za wasze opinie. :)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

pn 27 cze, 2011

No cóż... Pianino dźwięk ma ładny, nie powiem, że nie... I w sumie lepszego dźwięku cyfrowe nie mają, jak dla mnie... Co do połączenia... Nie ma usb, więc tylko kable midi wchodzą w grę, w które trzeba się wyposażyć (nigdy tego nie robiłem, więc o tym więcej nie powiem).

146krycha147
Posty: 1
Rejestracja: ndz 03 lip, 2011

ndz 03 lip, 2011

Cześć mam pytanie czy da się grać na obojętnie jakim keyboardzie muzykę trance, techno czy trzeba mieć jakiś specjalny model ponieważ mam w planach zakup keyboarda do nauki właśnie takiej muzyki.

http://allegro.pl/keyboard-yamaha-psr-e ... ml#gallery
Taki sprzęt miałem w planach kupić czy to dobry wybór do takiej muzyki?

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

pn 04 lip, 2011

Podany przez Ciebie instrument się nada, aczkolwiek:
1) poszukaj w sklepach muzycznych modelu i posprawdzaj nagrania na youtube... nikt za Ciebie nie wybierze
2) jest temat przeznaczony do takich pytań, nawet przyklejony, więc radziłbym patrzeć, gdzie się pisze - przenoszę do odpowiedniego tematu
3) nawet jeśli założyłeś już nowy temat... uważam, że nazwa "Witam!!!" nie bardzo oddaje treść zagadnienia :-P

maa
Posty: 1
Rejestracja: sob 22 paź, 2011

sob 22 paź, 2011

Witajcie :)
Mam problem ze zdecydowaniem się, jakie klawisze kupić. Interesuje mnie pianino cyfrowe o ładnym brzmieniu prawdziwego pianina oraz pełnowymiarową klawiaturą. Obowiązkowo wejście na słuchawki, ale to już chyba w standardzie.
Rozglądałam się za yamahami, ale potrzebuję porady. Ile mogę przeznaczyć? Najlepiej jak najmniej, ale w 2500 chciałabym się zmieścić.

maajdan
Posty: 6
Rejestracja: ndz 04 gru, 2011

ndz 04 gru, 2011

Witam :)
Nie licząc przedszkola muzycznego i kilku kolęd zagranych na małym keyboardziku w dzieciństwie, na keyboardzie gram dwa lata. Nie chwaląc się zrobiłam ogromne postępy, od zera do dość zadowalającego poziomu :) Wiadomo, wraz z postępem umiejętności warto zmienić instrument, żeby nie stać w miejscu.
Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką Yamahy psr303 i nie narzekam, ale w głębi serca czuję, że czas psr303 dobiegł końca, natomiast ja powinnam powolutku zacząć rozglądać sie za nowym instrumentem. No i cóż, kilka godzin przeglądania opinii na forach, ofert sklepów muzycznych, filmików na yb.. i wybrałam!

Decyzja [nie jest jednak nieodwołalna :)] padła na Yamahę s710 lub na Korga pa500. Powiedzcie mi, który sprzęt lepszy? Szczerze mówiąc bardziej skłaniam się w stronę Yamaszki. Jednak Yamaha to Yamaha, jeszcze nie spotkałam się z jakimś kiepskim produktem tego producenta - bez względu na to czy to instrument, czy tylko akcesoria. Zresztą przywykłam już do skoku klawiszy w mojej Yamaszce, do brzmień etc. Z kolei słyszałam, że korg ma ładniejsze rytmy. No i na tym korgu miałabym mozliwość zagrać osobiście przed zakupem; a to jest jakiś plus.
Co do moich wymagań: tak, wymagam dość sporo, ale... nic konkretnego :) na pewno szukam instrumentu, na którym mogłabym rozwinąć kreatywność. Mam tu na myśli tworzenie stylów, etc :) Teraz ciężko mi wymieniać czego wymagam od instrumentu, bo nie mam pojęcia, ale biore pod uwagę, że to się zmieni za rok czy dwa :D a że sprzęt już będzie naprawdę na lata, to chciałabym, żeby był porządny.
Czekam na Wasza pomoc :)

+ wgl to witam wszystkich :->

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

czw 08 gru, 2011

Witam na forum... Mam nadzieję, że będziesz się udzielać i nie zostanę sam :-D

Proponuję jednak Yamahę - mam sentyment do modeli od PSR-1000 wzwyż... Kiedyś właśnie na takim się uczyłem (chodziłem na zajęcia, a pani miała swoje instrumenty). Można z takim instrumentem bardzo wiele zdziałać... Szczególnie, że posiada dysk twardy na ustawienia, przykładową bazę ustawień do piosenek, masę gadżetów i bajerów, a odkrywanie ich bez instrukcji będzie niesamowitą frajdą :D (ja nie czytam instrukcji i fajnie mi się szuka wszystkiego samemu!). Przede wszystkim mnie zadowolił equalizer z wyszczególnionymi poziomami głośności, majstrowanie przy echo i jakości dźwięku, wprowadzanie masy barw i ustawień... Aż się rozmarzyłem. Chciałbym mieć taki instrument.

No, mam nadzieję, że nie zanudziłem :-P

maajdan
Posty: 6
Rejestracja: ndz 04 gru, 2011

pn 12 gru, 2011

Tez się bardziej skłaniam ku Yamaszce :D Jednak chciałabym najsampierw jeszcze usłyszeć opinię bardziej doświadczonych; może nawet włascicieli któregoś z tych instrumentów :D

Nie nie, dzięki wielkie :D

A taki mały edit.... lepiej Yamahe psr 710 czy używanego Tyrosa 1? :)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

czw 15 gru, 2011

Nie pisz posta pod postem.

Skoro nie chcesz mojej opinii to poszukaj jej gdzie indziej. Nie wydaje mi się bym był aż tak mało rozgarnięty by nie móc się bliżej przyjrzeć dwóm modelom i doradzić :evil:

Tak czy inaczej wyrażę swoje zdanie, którym zupełnie nie musisz się sugerować - posłuchaj obu i wybierz ten, który ma lepszą barwę (dla Ciebie; tak! nikt nie może Ci do końca powiedzieć, że ten czy inny instrument jest lepszy - szczególnie, że mają one podobne funkcje).

Dodam, że nie słuchałbym 'specjalistów', bo często są oni stronniczy - zauważ, że zwykle polecają to, na czym sami grają, bo są do tego przyzwyczajeni i nie znają innych instrumentów, a mnie kształcono na kilku zupełnie innych, więc mogę coś tutaj podpowiedzieć.

maajdan
Posty: 6
Rejestracja: ndz 04 gru, 2011

pt 23 gru, 2011

Nie zrozumiałeś mnie! :D Chodziło mi o to, że ja jestem nastawiona raczej na yamahę, ale nie chcę podejmować decyzji całkowicie samodzielnie, tylko poradzić się innych bardziej doświadczonych ODE MNIE! :D I jestem wdzięczna za każdą Twoją radę tak kwoli ścisłości. Głupie nieporozumienie, a pewnie poczułeś się w jakimś stopniu urażony. Przepraszam

Niby tak, ale jeżeli jakiś 'specjalista' poleca instrument na którym sam gra, to chyba znaczy, że jest to dobry instrument, co nie? Chyba raczej nikt by nie polecił z premedytacją jakiegoś szajsu, ot tak, dla zabawy. Chyba, ze to ja jestem naiwna i za bardzo wierze w ludzi ;)

ps: gdzie niby napisałam posta pod postem? :-?

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

sob 24 gru, 2011

Scaliłem już. No i rzeczywiście nieporozumienie :-P

No co do tego z profesjonalistami... To jak z kimś kto całe życie kupuje w jednym sklepie dany produkt, a nie spróbuje czegoś od innego producenta, a może to być smaczniejsze i zdrowsze :p

tanatos
Posty: 1
Rejestracja: ndz 29 sty, 2012

ndz 29 sty, 2012

Planuję zakup keyboard'u do ćwiczeń śpiewu na własny- domowy użytek. Nie gram na żadnym instrumencie i póki co nie planuję nauki w tym kierunku, aczkolwiek niczego nie wykluczam. Natomiast potrzebuję keyboardu do ustawiania, czyszczenia głosu. Nie znam sie na tych instrumentach ale zauważyłem że prym w tej dziedzinie wiodą producenci yamaha i casio.
Czy mógłby mi ktoś doradzić co wybrać, bym był możliwie najbardziej zadowolony?

Zastanawiam się nad modelami:

-Yamaha YPT- 220 :http://allegro.pl/yamaha-ypt220-ypt-220-keyboard-nastepca-ypt-210-xx-i2060654752.html

- Casio LK- 120: http://allegro.pl/keyboard-casio-lk-120 ... 93104.html

- Casio CTK- 1200: http://allegro.pl/casio-ctk-1200-dla-po ... 48212.html

Jak łatwo zauważyć- granice cenową ustawiłem sobie na 600zł.
Czym w ogóle kierować się przy zaukupie keyboardu ,,edukacyjnego"?

Z góry dziękuję za pomoc :)

maajdan
Posty: 6
Rejestracja: ndz 04 gru, 2011

sob 04 lut, 2012

Casio powinno iśc na ścięcie, Yamaha jest pod każdym względem lepsza. Sama uczyłam się grać na Casio [bardzo podstawowym modelu, to prawda], potem grałam na już nieco bardziej zaawansowanym casio u kuzyna. Żenada. Przejścia niemal niesłyszalne, skok klawiszy bardzo nienaturalny, brzydkie i sztuczne brzmienia. Miliard niepotrzebnych przycisków, miliard gotowych piosenek wgranych w pamięć.. i po co to? A przy tym brak efektów, ustawień etc. Teraz mam yamahę, również bardzo prosty model bo psr 303, ale jest to w swojej klasie bardzo dobry sprzęt.

Yamaha to najlepsze instrumenty, górna półka. Przy tym ceny są bardzo optymalne - ani nie za niskie, ani nie za wysokie. Bierz yamahę.
Myslę, że 90% graczy się pod tym podpisze.


Czym się różnia od siebie poszczególne TYROSy? Jak juz kiedyś tam pisałam, mam 8nastkę w październiku i z tej okazji planuje kupic sobie keboard. Myślę nad Tyrosem 1, ale jest on stosunkowo stary. Czy jest on dużo słabszy od nowych instrumentów? Czym się różni od 2, 3 i 4?

muzyka741
Posty: 1
Rejestracja: wt 14 lut, 2012

śr 15 lut, 2012

Wydaje mi się że te nowsze mają więcej styli dźwięków itd sprawdź sobie opinie i porównasz sobie czym się różnią. Pozdrawiam

Eva88
Posty: 3
Rejestracja: ndz 26 lut, 2012

ndz 26 lut, 2012

Witam

Który sprzęt wybrać dla 7-letniej dziewczynki?

http://allegro.pl/duzy-keyboard-do-nauk ... 99721.html
http://allegro.pl/wielki-keyboard-61-kl ... 70148.html

Czy może jest coś lepszego w tej cenie? Na pewno musi być 61 klawiszy.
Dziękuję za pomoc:)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

pn 27 lut, 2012

Przeniosłem do istniejącego tematu.

Zdaje mi się, że lepiej czegoś takiego nie kupować. Chciałbym zapytać... Czy cena do 400zł byłaby satysfakcjonująca? Jeśli koniecznie musi to być 200, to proszę wybrać drugi z tych dwóch, co Pani wybrała.

Znalazłem bardzo fajny keyboard Yamaha PSR-230 (mam 4 modele lepszy), który całkiem ładnie brzmi i mniej zraziłby córkę do gry, gdyby się tym zainteresowała (tamte brzmią dość sztucznie). Cena na Allegro to właśnie 400 PLN. Ba. Za tę samą cenę jest podobny (lepszy) PSR-330. Również na aukcji. Dopisuję do posta na bieżąco, więc mogę co chwilę z czymś wyskakiwać. Chwila...

Więcej nie znalazłem. Warto by się zastanowić. W przypadku, gdyby Pani się martwiła o to, czy córka się połapie w ustawieniu sprzętu, można wybrać coś prostszego, ale dzieciaki są teraz tak rozgarnięte w przypadku elektroniki, że na pewno sobie poradzi ;-)

Czekam na odpowiedź. W razie potrzeby postaram się poszukać coś znośnego koło niższej kwoty.

Eva88
Posty: 3
Rejestracja: ndz 26 lut, 2012

wt 28 lut, 2012

Używany keyboard nie wchodzi w grę, ponieważ będzie to prezent.

Nie wiem czy 7 letnia dziewczynka wie czego chce, mimo że interesują ją instrumenty, dlatego wolałabym nie wydawać za dużo. Nawet nie wiadomo czy ktoś ją będzie uczył jak na razie.

Może jakiś fajny keyboard przegapiłam? Lepszy od tego MK108? czytałam, że ludzie są z niego zadowoleni. O tym chińskim czytałam, że to bubel ale dużo ludzi go brało więc mocno zastanawiałam się dlaczego.:)

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

wt 28 lut, 2012

Ehhh. Czasem się zastanawiam, czy te dzieciaki nie mają teraz, za przeproszeniem, 'full dupy'. Jak ja dostałem na gwiazdkę używanego keyboarda to jakoś nie płakałem :)

Proszę wziąć wtedy tego MK. Patrzę trochę z niechęcią na niego, bo sam bym takiego po prostu nie chciał. Już od dawna nie włączyłem keyboarda do gry (tylko ćwiczenia harmoniczne przy nim wykonuję, więc to bardziej do teorii mi potrzebne, a nie do praktycznej gry) i jakoś mnie odstrasza dźwięk, bo dla mnie najważniejsze jest w instrumencie pianino.

Eva88
Posty: 3
Rejestracja: ndz 26 lut, 2012

wt 28 lut, 2012

To nie prezent dla mojej córki:) Mogłaby dostać używany, nie wypada mi kupić używanego prezentu. A może taki?
http://allegro.pl/keyboard-organy-61-kl ... 39971.html

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

wt 28 lut, 2012

Z tego, co patrzę, to i tak mk-108. Proszę spróbować. Nie miałem do czynienia osobiście, ale po samych parametrach i filmach z youtube widzę, że za 200-300zł nic lepszego się nie dostanie ;-)

Bociu
Posty: 2
Rejestracja: sob 03 mar, 2012

sob 03 mar, 2012

Witam!
Jestem nowy na forum, mam zamiar zacząć przygodę z muzykę, ale mam problem z wybraniem dobrego keyboard'u. Oczywiście nie mam zamiaru wydać ogromnych pieniędzy na pierwsze klawisze, bo wcześniej nigdy na nich nie grałem i nie mam pewności że na pewno będę kontynuował naukę, ale uważam że spróbować warto. Chciałbym mieć keyboard który posiada dynamiczne klawisze ,realistyczne brzmienie pianina i 5 akordów . Na tych opcjach najbardziej mi zależy. Polecacie mi jakieś dobre, tanie klawisze które spełniają moje (chyba małe) wymagania ?? Z góry dziękuje ze pomoc !!
:-)


Przenoszę do istniejącego tematu. Proszę nie tworzyć kolejnych, zbędnych wątków. - Derry

natiye
Posty: 1
Rejestracja: ndz 04 mar, 2012

ndz 04 mar, 2012

Witam!

Nie będę oryginalna i też zadam pytanie jaki keyboard powinnam wybrać. Niebawem wyjeżdżam na studia i będę musiała się rozstać z moim ukochanym pianinem, co bardzo mnie boli. Póki co większość keyboardów z którymi miałam do czynienia raziło mnie swoją "plastikowością", więc potrzebuję czegoś jak najbardziej dźwiękiem i zachowaniem zbliżonym do standardowego pianina. Mój budżet to ok. 1000 zł, ale w razie jakiejś wyjątkowej okazji myślę, że uda mi się go trochę naciągnąć. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Nat

PS. czy różnica pomiędzy pianinem cyfrowym i keyboardem jest bardzo duża?

Derry
Moderator
Posty: 68
Rejestracja: pn 17 maja, 2010

ndz 04 mar, 2012

Pianino cyfrowe jest nastawione właśnie na jak najwierniejsze oddanie dźwięku. Keyboard to po prostu instrument-orkiestra. W tym rzecz.

Na Twoim miejscu poszukałbym pianina cyfrowego. Już szukam ewentualnych modeli w tej cenie.

Yamaha NP-31
http://allegro.pl/yamaha-np-31-pianino- ... 11290.html
http://www.youtube.com/watch?v=CNN0m7bE ... re=channel

Ta chyba jako jedyna mi się nasunęła (nie mam zbytnio czasu, by długo szukać, ale zdaję mi się, że model spełnia wymagania).

Mam nadzieję, że pomogłem i życzę powodzenia ;-)

Pozdrawiam!

zarowka123
Posty: 1
Rejestracja: sob 12 maja, 2012

sob 12 maja, 2012

Witam.
Ukończyłem ładnych parę lat temu szkołę muzyczną 1 st. Keyboard mam od jakiś 2-3 lat. Gram całkiem dobrze, posiadam Yamahę PSR-510 (zwykłe Midi, 128 brzmień).
Chciałbym kupić coś lepszego.
1. Cena do 1000zł,
2. Więcej brzmień niż same midi,
3. Możliwość wgrywania nowych stylów (wszystko jedno czy przez USB, czy jakieś karty pamięci),
4. Najlepiej dynamiczna klawiatura.
Gram głównie disco polo.

Znajdzie się jakiś keyboard który spełni powyższe wymagania? Może być używany.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.


marcin16v
Posty: 1
Rejestracja: sob 22 wrz, 2012

sob 22 wrz, 2012

Witam, przymierzam sie do kupna pierwszego keyborda. Wczesniej robilem muzyke uzywajac do tego programow, ale chcialbym pojsc dalej. Zalezy mi na profesjonalnym brzmieniu i co wazne (nie wiem czy w kazdym keyboardzie tak sie da) z mozliwoscia wgrywania swoich brzmien np. wav i ich pozniejszego edytowania. Cena mysle ze okolo 3000PLN Nie wiem na co zwracac uwage przy wyborze jesli chodzi o brzmienie. Czy to chodzi o jakis procesor dzwieku, czy co? Jestem calkowicie zielony w tym temacie i za bardzo nie mam gdzie zasiegnac porady.

tuning090
Posty: 1
Rejestracja: pt 28 wrz, 2012

pt 28 wrz, 2012

natiye pisze:Witam!

Nie będę oryginalna i też zadam pytanie jaki keyboard powinnam wybrać. Niebawem wyjeżdżam na studia i będę musiała się rozstać z moim ukochanym pianinem, co bardzo mnie boli. Póki co większość keyboardów z którymi miałam do czynienia raziło mnie swoją "plastikowością", więc potrzebuję czegoś jak najbardziej dźwiękiem i zachowaniem zbliżonym do standardowego pianina. Mój budżet to ok. 1000 zł, ale w razie jakiejś wyjątkowej okazji myślę, że uda mi się go trochę naciągnąć. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
Nat

PS. czy różnica pomiędzy pianinem cyfrowym i keyboardem jest bardzo duża?



Ja mam Yamahę PSR E 333 jest to keyboard edukacyjny. Kupiłem go w marcu za jakieś 750 złotych i jestem z niego zadowolony. Jak gra ten keyboard, oraz jak ja na nim gram możecie zobaczyć tu http://www.youtube.com/user/MrMariusz090?feature=mhee dodam że jestem początkujący

Kisiel
Posty: 1
Rejestracja: pt 05 paź, 2012

pt 05 paź, 2012

Witam,
jak większość w tym temacie, chciałbym zapytać o radę, jaki keyboard wybrać.
Aktualnie posiadam Casio CTK-496 i od około pół roku uczę się na nim grac, mimo że posiadam go już od dawna. Keyboard jest wg. mnie bardzo dobry do nauki (której swoją droga przede mną jeszcze wiele) jednak niedawno założyliśmy z kolegami zespół i tu pojawia się problem. Obawiam się, że ten sprzęt nie jest zbyt dobry by grac na nim na jakichkolwiek występach. I tutaj pytanie do was, szanowni forumowicze. Jaki keyboard polecacie? Dodam, że nie posiadam zbyt dużych funduszy więc na przykład na jakiegoś Rolanda za 7 tysięcy sobie nie pozwolę :D

bethowen
Posty: 1
Rejestracja: ndz 28 paź, 2012

ndz 28 paź, 2012

Witam wszystkich forumowiczów. Dołączyłem do grona osób uczących się gry na keyboardzie. Ponieważ wychodzę z założenia , że lepiej uczyć się na porządnym instrumencie , zastanawiam się nad kupnem
tego
http://www.youtube.com/watch?v=4NnwVKYo ... el&list=UL

lub

http://www.youtube.com/watch?v=t5zLM8H851Q


750 to zawsze nowszy model ale droższy. Pytanie czy ta różnica jest warta ceny?

trykpa1755
Posty: 2
Rejestracja: pn 29 paź, 2012

pn 29 paź, 2012

Jaki keyboard wybrać z tych trzech?

-Yamaha s900
-Yamaha PSR-3000
-Yamaha tyros 1

Myrnin
Posty: 1
Rejestracja: ndz 11 lis, 2012

ndz 11 lis, 2012

Wiec na poczatek witam :) Postawnowilem zaczac gre na instrumencie klawiszowym jakim jest keyboard. Marzy mi sie gra na pianinie, ale ich ceny sa poza moim zasiegiem. Szukam wiec jakiegos keyboardu od yamahy do 400 - 500 zl moze byc uzywany. Jakie modele proponujecie ?

litoman
Posty: 1
Rejestracja: śr 12 gru, 2012

śr 12 gru, 2012

Witam wszystkich!

Na gwiazdkę zamierzam kupić to, o czym zawsze marzyłem, czyli keyboard. Mam do wydania najlepiej 400 maks 500zł. Nie oczekuję oczywiście jakiś cudów w tej cenie.

Nie będę na nim grać utworów weselnych itp. raczej podkłady nowych utworów itp.


Na allegro sporo znajduje się Casio i Yamaha, może ktoś poda mi modele w tej cenie, które będą na początek dobre.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

trykpa1755
Posty: 2
Rejestracja: pn 29 paź, 2012

wt 18 gru, 2012

Jak na taką cene to proponuje YAMAHA PSR-350

mario26011
Posty: 1
Rejestracja: pt 04 sty, 2013

pt 04 sty, 2013

witam.moja 7 letnia córka od trzech miesięcy uczy się grać na keybordzie.muszę jej zakupić takowy instrument.mam dylemat ponieważ się na tym nie znam .kupić jej nową psr s433 za 1350zł z pokrowcem i statywem czy używaną psr 1000 z pokrowcem i statywem za 1000zł

trocha1234
Posty: 1
Rejestracja: czw 24 sty, 2013

czw 24 sty, 2013

Witam jestem nowy więc chcę się przywitać. Gram (uczę się 8 lat) na keyboardzie i pierwszy rok na akordeonie ale to nie istotne. Proszę mi powiedzieć Jak na ten moment jaki by był najlepszy keyboard do grania w zespole. Gramy utworki rockowe ale bardziej nastawiamy się na granie popularnych utworków lat 70, 80 ,90 i tych nowych piosenek. Jaki był by najlepszy keyboard do 3600 zł abym był zadowolony z brzmienia. Jakoś do syntezatorów nie mam przekonania ponieważ wgl. nie wiem jak się to używa i nigdy nie miałem z tym do czynienia. Był bym wdzięczny za odpowiedź :)

Tygrysbengalski
Posty: 1
Rejestracja: pt 25 sty, 2013

pt 25 sty, 2013

Witam

Mam pytanie do osób zaznajomionych z tematem. Otóż czy ktoś mi może powiedzieć o sprzęcie Thomann SP-5500. Z góry dziękuję :-)

Koral
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 lut, 2013

pn 18 lut, 2013

Kaziem to dajcie w ogóle sobie spokój,casio niech produkuje zegarki a nie instrumenty. Ostatecznie CTK811 jest do przyjęcia jako edukacyjny ale osobiście wolę Yamahę psr e 433. Wiadomo Rolandy oprócz E50 czy seri EXR można uznać jako zawodowe instrumenty tak samo jak Korg. Obecnie przymierzałem się do Yamahy z półki S, ale chyba BK3 albo 5 w zależności od funduszy. Wiadomo np.Prelude jest ubogi w style, natomiast Korg przy niesamowitych brzmieniach słabą perkusję tj. ona staje się mało selektywna i ginie w ogólnym brzmieniu instrumentu. Jeśli stać kogoś na instrument z najwyższej półki np. oasys lub Korg M3 to Polecam. Inna zupełnie bajka to Ketrony, tych nie trzeba rekomendować bo same za siebie mówią,"grają"

Koral
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 lut, 2013

pn 18 lut, 2013

Do Pana mario PSR 433 zdecydowanie Polecam, byłem mile zaskoczony brzmieniem i możliwościami tego instrumentu zważywszy iż jest to najwyższy model instrumentu edukacyjnego niemal porównywalny brzmieniem z S550 który jak wiadomo ma wiekszą polifonie. Yamaha tu zastosowała pewnego rodzaju sztuczkę montując do tego instrumentu modół brzmieniowy rodem z syntezatora. Do nauki szczególnie warto zwłaszcza iż posiada typowy dla yamahy system lekcji. Yamahy w ogóle są dobre swego czasu grałem na imprezie na PSR K1 i dało się przeżyć, przy dobrym nagłośnieniu da się z nich coś jeszcze wykrzesać!

Koral
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 lut, 2013

pn 18 lut, 2013

W latach 80 graliśmy zabawę w Remizji.Przyjechały jakieś chłopaki na motocyklach i słyszałem tekst tu słabo grają bo tu na kasjach grają jedziemy dalej, po 2 tyg w tym samym miejscu zabawa, chłopaki z zespołu pokupowali Rolandy i ci sami kolesie na motocyklach" Zostajemy tutaj bo tu na Rolandach grają to dobrze grają" hahaha takie humorystyczna anegdota z przed paru lat chyba wystarczy za recenzję na temat na czym grać! ;-) ;-) Powiem tak: Ketron,Korg,Roland,Yamaha resztą nie zawracajcie sobie tyłka, żadne tam casio, chyba że chcecie spalić się na starcie

Koral
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 lut, 2013

wt 19 lut, 2013

YAMAHA PSR E 433 posiada porty usb do połączenia z komputerem i do zapisu oraz czytania pendriva,Arpeggio, i wiele innych ciekawych funkcji. Naprawdę zrobił na mnie wrażenie ale zdecydowanie postawię jednak na Roland BK-3 zwłaszcza że tylko 1000 zł droższy. |Szczerze mówiąc zastanawiam się nad kupnem yamahy psr 433 jako klawisza dodatkowego, myślę że nie tylko do grania ale również przy opracowywaniu i nagrywaniu własnych pomysłów obydwa się sprawdzą i będą przydatne. Paterny DJ yamahy świetnie uzupełniają przy solówkach cały aranż z Rolanda

Koral
Posty: 5
Rejestracja: pn 18 lut, 2013

wt 19 lut, 2013

Casio produkuje zegarki i kalkulatory ale keyboardy tej firmy to totalna porażka

nowy21
Posty: 1
Rejestracja: pn 25 lut, 2013

pn 25 lut, 2013

Witajcie,chcę kupić pierwszy keyboard do 700-800 zł.Na oku mam takie modele jak :
-yamaha psre e323
-yamaha psr e333
-yamaha psr 530
-yamaha qs 300
-roland - em50,e68
-yamaha dgx 205
Proszę poradzcie coś.

Wróć do „Keyboard”