MasterPvP321
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 sie, 2016

wt 16 sie, 2016

Witam
Od razu takie info że to mój pierwszy temat i post na forum :mrgreen:
Jestem w posiadaniu klawisza o jakże dźwięcznej nazwie Yamaha PSR S500.
Dobra, przejdźmy od razu do sedna ;-)
Chcę kupić sobie nowy keyboard, bo ubolewam nad tym, że ta powyższa Jamaszka nie ma możliwości tworzenia własnych "akompaniamentów" (czytaj: styli). I nie mam pojęcia co może różnić modele opisane w temacie, czyli:
    - Yamaha PSR S700
    - Yamaha PSR S710
    - Yamaha PSR S750
etc.
Wiem tyle że któreś tam odtwarza .wav a inne .wav i .mp3. I chyba jeszcze każdy z "wyższych" ma więcej styli i brzmień.
Ale różnią się jakimiś konkretnymi funkcjami? (Jeśli tak, to jakimi?)

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

śr 17 sie, 2016

Po pierwsze s500 to aranżer, niezbyt wysokich lotów, ale aranżer więc i style na nim da się robić. Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami jest w silniku, polifonii oraz rozbudowie pewnych funkcji, ale to sobie najlepiej sprawdzisz porównując specyfikację poszczególnych modeli. A dla czego takie ciśnienie na yamahe masz? Może jakiś inny keyboard? W cenie s750 można już coś fajniejszego i lepszego znaleźć.

MasterPvP321
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 sie, 2016

śr 17 sie, 2016

muzyk pisze:Po pierwsze s500 to aranżer, niezbyt wysokich lotów, ale aranżer więc i style na nim da się robić.

Jak? Bo (z tego co wiem) kreatora styli s500 nie posiada. :-|

muzyk pisze:Może jakiś inny keyboard? W cenie s750 można już coś fajniejszego i lepszego znaleźć.

A jakie inne keyboardy poleciłbys? Aktualnie paczam za nową s770 albo używaną s910.

muzyk pisze:A dlaczego takie ciśnienie na yamahe masz?

Najprawdopodobniej zamknąłem się w kręgu Yamahy. No i mam niedaleko sklep (niedaleko=100km) w Kutnie, i tam bym mógł sobie przetestować i w ogóle ;-)
Co byś polecił? :->

muzyk
Posty: 34
Rejestracja: ndz 24 kwie, 2016

pn 22 sie, 2016

Wiele różnych instrumentów przewinęło się przez moje ręce, ale na bank nie mogę stwierdzić jak wygląda sprawa z tworzeniem styli w s500, bo akurat tego konkretnego modelu dokładnie nie testowałem tylko wyższy s550. Jeżeli tak jest i nie można w nim tworzyć własnych styli to rzeczywiście kulawo. S770 to już inna liga, znacznie więcej możliwości, lepsze brzmienie i na pewno warty porównania chociażby z trochę tańszym korgiem PA600, w podobnej cenie rolkiem E A7 czy nowym casio MZ-X. Każdy z tych instrumentów ma inne walory brzmieniowe i trochę inne możliwości, które warto sobie przed podjęciem ostatecznej decyzji porównać. Pewne jest jedno, że idealnego instrumentu niema i zawsze jest coś za coś.

MasterPvP321
Posty: 4
Rejestracja: pn 15 sie, 2016

wt 23 sie, 2016

muzyk pisze:Jak wygląda sprawa z tworzeniem styli w s500, bo akurat tego konkretnego modelu dokładnie nie testowałem tylko wyższy s550. Jeżeli tak jest i nie można w nim tworzyć własnych styli to rzeczywiście kulawo.

A ja jestem w 99% pewien że nie można na s500 tworzyć styli, ale można wgrywać już gotowe pliki .sty :)
A reszta informacji cenna, obejrzę sobie te modele które podałeś.
Pozdrawiam :)

Wróć do „Keyboard”