MlodyMjuzik92
Posty: 1
Rejestracja: wt 29 kwie, 2014

wt 29 kwie, 2014

Witam. Chciałbym kupić sprzęt do muzykowania ale jestem trochę zielony w temacie i stąd moja obecność tutaj. Gram trochę na gitarze, rozwijam wokal, głównie w tym kierunku będę się dalej szkolił, ale i jakiś klawisz by się w domowym instrumentarium przydał. W związku z tym mam kilka pytań:
Co polecacie, chodzi mi o keyboard, w przedziale cenowym maksimum między 700 - 800 , bardzo ewentualnie do 2000 zł ?
Skąd brać programy z próbkami dźwiękowymi do klawiatur sterujących?
Z tego co wiem keyboard może również eksploatować jako klawiaturę sterującą. Ogólnie umiem zagrać parę melodyjek, chcę się uczyć, ale nie wiem czy właśnie w tym odkryję pasję, jedną już mam - wokal, o czym mówiłem i będę się kształcił głównie w tym kierunku ale chciałbym posiąść umiejętność gry na klawiszu, aczkolwiek chciałbym żeby klawiatura służyła mi nie tylko do nauki, ale także w późniejszym okresie do zabawy, do tworzenia własnych motywów i nagrań. Tak więc co by było lepsze, keyboard, czy klawiatura sterująca?
I właściwie czemu niejedna klawiatura midi jest droższa niż całkiem przyzwoity keyboard yamaha?
Ogólnie fajnie by było gdyby klawiatura miała nie mniej niż 76 klawiszy ale to nie jest wymóg.
Koleś w sklepie muzycznym proponuje mi keyboardy casio, ale naczytałem się tyle krytycznych opinii wobec casio że sam nie wiem. Że to zabawki, że plastikowe brzmienia. Patrzyłem na Casio WK-7600, oglądałem filmiki, wydaje się całkiem przyzwoite choć to nie ten przedział cenowy. Czemu Casio ma taką złą opinię?
Dodam jeszcze że fascynują mnie brzmienia organów hammonda, piszczałkowych, rhodesów i akustycznych pianin. Na tych brzmieniach by mi zależało najbardziej.
A, i czym jest polifonia i w czym jakie to ma znaczenie?
Pozdrawiam.

Tomek
Posty: 37
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2014

ndz 12 paź, 2014

Casio od lat było mocno napiętnowane jeżeli chodzi o swoje instrumenty muzyczne. Tak prawdę mówiąc to samo sobie na to zasłużyło, bo rzeczywiście przez lata nic nie robili w tym kierunku by to zmienić. Konkurencja poszła mocno do przodu, a oni pozostali na etapie lat osiemdziesiątych. Ale polityka Casio w ostatnich latach mocno się zmieniła, niestety stereotypy pozostały tak więc masz odpowiedź dla czego taka opinia. Wracając do tematu ten model WK-7600 jest naprawdę na wysokim poziomie i tutaj sprzedawca całkiem Ci rozsądnie doradził, bo instrumenty innych marek z takimi możliwościami kosztują ok tysiaka więcej. Masz w nim 76 półważonych klawiszy, 820 barw + 100 użytkownika, 260 rytmów, 100 efektów DSP, sekwenser 16 ścieżkowy, edytor barw, możliwość bezpośredniego nagrywania audio na kartę SD, złącze USB i wiele jeszcze innych możliwości. Co do tej polifonii o którą pytałeś, to tak w skrócie polifonia to ilość brzmień które dany instrument może wykonać naraz i ma duże znaczenie, bo przy małej instrument porostu Ci się zapcha. Ten model ma 64 głosową polifonię tak więc spokojnie powinno Ci starczyć. Brzmień organowych naprawdę pokaźna kolekcja z czego możesz sam je sobie edytować, brzemienia pianin i fortepianów też w pełni odzwierciedlają instrument akustyczny.

rocknrolla
Posty: 5
Rejestracja: pt 21 lis, 2014

pt 28 lis, 2014

WK jest niezły ale Tomek na Twoim miejscu wydałbym te 3 stówy wiecej i kupił sobie CDP 230 jak na zestaw barw ,dzwieków rytmów to cenowo jest bardzo spoko ,ma bardzo nie wiele mniej rytmów i brzmień , ale za to klawiatura jest ważona, 88 klawiszy , tez masz slot do karty SD z mozliwoscią nagrywania i USB do kompa .Zrobisz jak chcesz , ale np. mi by bardziej zależało na pełnej klawiaturze

Wróć do „Keyboard”