Chlebonek
Posty: 1
Rejestracja: czw 22 mar, 2018

czw 22 mar, 2018

Potrzebuję pianino cyfrowe do 3000zł. Będę grał głównie w domu, ale nie wykluczam czasem zabrania klawisza do kolegi na jam session. Będę grał głównie na słuchawkach. Zależy mi na tym żeby była przede wszystkim dobra klawiatura i dźwięk pianina, bez zbędnych bajerów. No i chcę cały zestaw ze statywem i pedałami żeby ładnie się prezentował w pokoju.

Musi mieć wejście Aux In, żebym mógł podłączyć tablet. Mile widziana opcja split (np. bas akustyczny i pianino) i dual (np. pianino + strings).
Mile widziane też jakiej wyjście liniowe żebym mógł nagrać. Jeśli chodzi o midi to mam kontroler i mi niepotrzebne.

Na Allegro chcę kupić i są następujące opcje, nie mam pojęcia czym się różnią, proszę o poradę:

Za mnie więcej równo 3000zł (z obudową)

  CASIO PRIVIA PX-160
  ROLAND FP-30BK
  CASIO AP-260BN
  YAMAHA YDP 143B
  ROLAND RP-102 BK


Za 2300zł z dedykowanym statywem

  KORG SP-280 BK

Bardzo proszę o poradę. Chciałbym żeby to było rodzinne pianino, które wytrzyma wiele lat. Chcę kupić raz a dobrze. Jestem początkującym pianistą, Chopinem nie będę, ale gram codziennie dla przyjemności i przerabiam różne książki, filmy z Youtuba i lekcje.

brian
Moderator
Posty: 418
Rejestracja: pt 29 maja, 2015

pn 21 maja, 2018

Tu jest Artesia, która ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Jakość brzmienia i komfort gry są na bardzo wysokim poziomie
https://muzyczny.pl/175050_Artesia-DP150E-RW-pianino-cyfrowe.html

kosek
Posty: 1
Rejestracja: wt 18 wrz, 2018

wt 18 wrz, 2018

Moim zdaniem najlepszy jest akustyk, który użytkowany w normalnych warunkach jest wstanie przetrwać w dobrej kondycji kilkadziesiąt lat i to można by było nazwać instrumentem rodzinnym dla wielu pokoleń. Z cyfrowymi nawet tymi drogimi tak dobrze już nie jest u nie będzie. Natomiast oczywiście w tym budżecie jest w czym wybierać, co jak widać sam zauważyłeś wyszczególniając poszczególne modele, choć musisz być świadomy, że jest to jednak półka budżetowa, więc cudów nie ma co się spodziewać. Ja na co dzień gram na akustyku, ale mój znajomy od mniej więcej dwóch lat jest użytkownikiem privii px-160 i jest z niej zadowolony. Będąc u niego miałem okazję parę razy pograć na tym instrumencie i jest trzeba przyznać jest ok. Klawiatura bardzo przyjemna w użytkowaniu a i brzmienie jest na poziomie. Do tego sam instrument jest dość lekki, to jako mobilna klawiatura dobrze się sprawdzi.

harmonik
Posty: 135
Rejestracja: sob 21 lis, 2015

śr 20 lut, 2019

To ja tylko dodam, że Casio wypuściło nową linie z serii privia PX-S, która to została wyposażona w jeszcze lepszą klawiaturę.

matimati81
Posty: 13
Rejestracja: pt 21 cze, 2019

pn 26 sie, 2019

cześć może znajdziesz pianino cyfrowe w tym sklepie muzycznym https://elpa.info.pl/
https://elpa.info.pl/ ---- salon muzyczny ELPA Bielsko - Biała

Wróć do „Keyboard”