Chlebonek

czw 22 mar, 2018

Potrzebuję pianino cyfrowe do 3000zł. Będę grał głównie w domu, ale nie wykluczam czasem zabrania klawisza do kolegi na jam session. Będę grał głównie na słuchawkach. Zależy mi na tym żeby była przede wszystkim dobra klawiatura i dźwięk pianina, bez zbędnych bajerów. No i chcę cały zestaw ze statywem i pedałami żeby ładnie się prezentował w pokoju.

Musi mieć wejście Aux In, żebym mógł podłączyć tablet. Mile widziana opcja split (np. bas akustyczny i pianino) i dual (np. pianino + strings).
Mile widziane też jakiej wyjście liniowe żebym mógł nagrać. Jeśli chodzi o midi to mam kontroler i mi niepotrzebne.

Na Allegro chcę kupić i są następujące opcje, nie mam pojęcia czym się różnią, proszę o poradę:

Za mnie więcej równo 3000zł (z obudową)

CASIO PRIVIA PX-160
    ROLAND FP-30BK
    CASIO AP-260BN
    YAMAHA YDP 143B
    ROLAND RP-102 BK

Za 2300zł z dedykowanym statywem

KORG SP-280 BK

Bardzo proszę o poradę. Chciałbym żeby to było rodzinne pianino, które wytrzyma wiele lat. Chcę kupić raz a dobrze. Jestem początkującym pianistą, Chopinem nie będę, ale gram codziennie dla przyjemności i przerabiam różne książki, filmy z Youtuba i lekcje.

brian
Moderator

pn 21 maja, 2018

Tu jest Artesia, która ma najlepszy stosunek ceny do jakości. Jakość brzmienia i komfort gry są na bardzo wysokim poziomie
https://muzyczny.pl/175050_Artesia-DP150E-RW-pianino-cyfrowe.html

Wróć do „Keyboard”